ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Matrace - deset rad jak postupovat při výběru

 

1. Během spánku musí matrace podepřít páteř v přirozeném fyziologickém tvaru (ortopedicky správné poloze) a to jak v poloze na zádech, tak v poloze na boku. Cílem je uvolnění plotének, svalstva, velkých kloubů i vnitřních orgánů. Toto podepření nejlépe zajistí tzv. zdravotní matrace.

2. Správná matrace musí vyhovovat přirozeným zakřivením těla, tj. v místech vyvýšení (ramena, boky) musí
matrace tlakům ustoupit a naopak v místech, kde je potřeba musí kontury těla doplnit. Nesmí docházet k extrémním bodovým tlakům, aby nebyl narušován krevní oběh a spáč se během spánku nebudil. Přirozené zakřivení během spánku zajišťují tzv. zónované (zdravotní) matrace.

3. Tělo
by nemělo být hluboce ponořeno v matraci a ležet v dolíku (příliš měkké matrace). Matrace musí umožňovat snadné otáčení a změnu polohy bez narušení spánku. Přirozené otáčení zajišťují převážně středně tvrdé matrace.


4. Při výběru matrace dbejte na
doporučenou nosnost matrace, v dnešní době je tzv. standardní nosnost matrace okolo cca 90Kg až 130Kg. Velikost matrace musí odpovídat vnitřním rozměrům postele od bočnice postele k bočnici a od čela hlavy postele k čelu nohou postele.  Postel by měla být alespoň o 25 cm delší než výška spáče. Matrace do postele lze vyrobit na zakázku v jakékoliv velikosti s přesností na cm a v nabídce naleznete i matrace pro vyšší váhové kategorie.


5. Konstrukce matrace i postele musí umožňovat přístup vzduchu k tělu.
To skvěle zajistí lamelové rošty nebo motorové rošty do postele. V místnosti kde spíme musí být zajištěné dostatečné větrání a teplota cca 19°C
.

6.
Postel s matrací musí zajišťovat optimální tepelnou pohodu, to znamená, že tělo se nesmí během spánku přehřívat ani podchlazovat. V naší nabídce naleznete kvalitní optimální lůžkoviny pro každého spáče
.

7.
Veškeré použité materiály pro výrobu matrace musí být
kvalitní, příjemné a hlavně s dlouhou životností.

8. Matrace by měla být
ve snímatelném potahu pratelném minimálně na 40°C. V naší nabídce matrací naleznete většinou z důvodu vysoké hygieny a vhodnosti pro alergiky potahy pratelné na 60°C.


9.
Ložnice by měla být tzv. klidové místo bez TV, v které je postel s rošty na nich uložené matrace s chrániči matrace (prostěradlo, podložky..) a dále lůžkoviny v kvalitních povlečeních, tak aby byla navozena atmosféra ke klidnému spánku, tělo se potom velice dobře regeneruje a není rušeno např. zrnící TV.

10. Při výběru
matrace, roštů, lůžkovin, postele atd. vždy oslovujeme odborníky, kteří se danou problematikou profesionálně zabývají. Jen tak můžete minimalizovat nevhodný nákup.

 

« zpět na seznam článků

Aktuality

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.

07.09 2021

Našeptávač platných adres

Velmi si vážíme vaší přízně a důvěry a je pro nás velkým závazkem vám nabízet služby, které vám zlepší radost z nakupování v našem e-shopu. Proto jsme do našeho e-shopu Rosty.cz implementovali "Aktuální našeptávač platných adres". Věříme, že vám tato služba zlepší zadávání adres a hlavně kontrolu platné adresy.