ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

POSTEL TÉMĚŘ ZA MILION, ZE KTERÉ SE NEBUDETE CHTÍT HNOUT

Pro ty, kdo rádi tráví čas pod duchnou, je postel Starry Night (Hvězdná noc) lůžkem snů. Je to takové spací středisko, ve kterém lze uspořádat i večírek. Postel je prošpikována zvukovým systémem, vybavena televizním projektorem v záhlaví, který je schopen přenášet až tři metry velké obrázky na protější stěnu ložnice. I workoholik si tady přijde na své díky výkonnému počítači, internetovému spojení a bezdrátové klávesnici, informuje list Daily Mail.

Pokud chcete v posteli jen spát, můžete si ji nechat před spaním vyhřát, nebo naopak vychladit. Ve spánku potom postel monitoruje pohyby vašeho těla a dýchání a dokáže i zmírnit nebo zastavit chrápání.

Jediné, co postel Starry Night nedokáže, je uvařit čaj.

Dražší než auto 

Postel, která bude stát v přepočtu téměř 900.000 korun, až se v USA objeví na trhu, byla představena na výstavě spotřební elektroniky v Las Vegas.

Některé její vlastnosti vycházejí z vojenské technologie, například vibračně-detekční systém, který má zastavit chrápání. Když senzory zaregistrují chrápání, zvedne motor v matraci spícího člověka o několik stupňů. Tím se otevřou nosní průchody a chrápání se zmírní. Poté se postel vrátí do původní polohy.

Senzory a tlakový systém v matraci také měří, jak se spící převrací a hází sebou nebo jak často vstává v noci z postele. Obrazovka počítače dává rady, jak si zlepšit kvalitu spaní. Počítač s obrovskou pamětí 1500 gigabytů může vyhřát nebo vychladit zvlášť každou stranu postele pomocí trubek v matracích.

Postel je také vybavena iPodem a objemným hard diskem, který dokáže uložit a přehrát až 400.000 skladeb nebo 2000 hodin videonahrávek.

Postel Starry Night byla pojata jako centrum dění domova na základě zjištění, že postel už dávno není jen místem pro spaní nebo manželské hrátky.

"Spotřebitelé nám říkají, že využívají svoje postele mnohem více než jen pro spaní," vysvětluje Mark Quinn z továrny Leggett and Platt.

"Tato postel je místem, kde lze číst, sledovat filmy, trávit čas s dětmi, poslouchat hudbu, a dokonce skládat prádlo. Jsou auta, která se dovedou sama zaparkovat, a trouby, které jsou naprogramovány tak, že samy jídlo rozmrazí a uvaří. Postel byla ale dosud pasivní, nehybný objekt. Je čas, aby se naše postele staly našimi rádci pro spaní. A když si zlepšíme spaní, můžeme také zlepšit kvalitu svého života," dodal.

Nedostatek spánku bývá často spojován s nemocemi srdce, obezitou, stárnutím, nebo dokonce rakovinou.

Tato postel bude v prodeji v Americe.

Ale britští výrobci se chystají vyrobit si svoji vlastní verzi, poznamenává Daily Mail.

 

« zpět na seznam článků

Aktuality

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.

07.09 2021

Našeptávač platných adres

Velmi si vážíme vaší přízně a důvěry a je pro nás velkým závazkem vám nabízet služby, které vám zlepší radost z nakupování v našem e-shopu. Proto jsme do našeho e-shopu Rosty.cz implementovali "Aktuální našeptávač platných adres". Věříme, že vám tato služba zlepší zadávání adres a hlavně kontrolu platné adresy.