ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Matrace do postele. Jak vybrat tu správnou?

 

Jak vybrat správné matrace do postele

Nespí se Vám již nějakou dobu dobře? Cítíte se ráno po probuzení jako zpráskaný pes? Možná za to může špatná postel s letitou matrací. Tělu totiž nestačí čalouněná válenda s péry, molitanový gauč nebo nekvalitní matrace. Mnohem větší radost bude mít z kvalitní postele, roštu a matrace. Pokud jste se rozhodli, že své spaní zlepšíte, narazili jste možná na problém, že nevíte, kterou matraci si vybrat. Na trhu existuje velký výběr matrací různých druhů a nezkušený zákazník často tápe a neví, která matrace je právě pro něj ta nejvhodnější. Právě proto, abychom Vám usnadnili rozhodování při výběru matrace, rozhodli jsme se napsat sérii článků výběru správné matrace do postele 

Podklad matrace

Výběr matrace do postele ovlivňuje spousta faktorů. Jedním z nich je podklad, na který se matrace položí. Nejvhodnějším podkladem matrace je lamelový rošt, který zajistí dokonalé odvětrání lůžka. Na pevné lamelové rošty lze uložit jakákoliv matrace (pružinová, pěnová, bultexová, gelová i latexová). Pokud máte polohovací nebo stále oblíbenější motorový rošt, nejvhodnější jsou matrace latexové a nově i velmi moderní a oblíbené bultexové (neplatí to však pro sendvičovou latexovou matraci s kokosovým vláknem) nebo matrace pěnové. Latexové matrace, pěnové a nejvhodnější bultexové matrace se totiž dokonale přizpůsobí změnám polohy roštu. Na laťkový rošt nebo na pevný podklad (pevná deska) se nejvíce hodí matrace pružinové, které zajistí dobrou cirkulaci vzduchu v matraci, ale můžete použít i jakoukoliv matraci v nabídce. Na pevnou desku naopak není vhodné uložit matrace latexové, které nemají tak dobré odvětrávání, hrozí tedy vznik plísní v matraci z nedokonalého odvětrání.

Váhová kategorie 

Při výběru matrace do postele musíte také zohlednit svou váhu. Levnější matrace jsou obvykle z méně kvalitního materiálu, který je určen pro zatížení od 70 do 100 kg. Pokud vážíte více než 100 kg, měli byste věnovat pozornost maximálnímu zatížení matrace. Velmi kvalitní matrace do postele jsou určeny i pro osoby vážící 130-150 kg.  

Tvrdost matrace 

Jsou lidé, kteří preferují měkčí matrace, jiní zase musejí spát na matraci tvrdé. Obecně se doporučuje matrace středně tvrdá, ortopedická, s více zónami tvrdosti, díky kterým se matrace přizpůsobí křivkám Vašeho těla. Čím více zón, tím lépe. Mezi nejdůležitější zóny patří změkčení v oblasti pánve kolen či ramen, vyztužená musí být naopak v bederní oblasti.  

Cena matrace 

Existuje velká spousta lidí, kteří investují nemalé peníze do auta, televize, videokamery, mobilního telefonu, ale matrace za 5 000,- Kč jim připadá nekřesťansky drahá. Přitom v posteli tráví každý člověk 1/3 svého života a hlavně na matraci si lehnout musíte, takže čím lepší matrace, tím lépe zregenerované tělo a duše. Matrace do postele se dá koupit již za necelou 1 000,- Kč, jedná se však o matrace, které nepřinášejí tělu žádný komfort, tělo během spánku spíše ničí, možná i s takovou matrací máte své zkušenosti. Je nutné si uvědomit, že matraci si kupujete na 10 let. Nevyplatí se na ní šetřit za každou cenu. Je nutno si dát také pozor na příliš nápadně levné matrace (např. latexová matrace 18cm za cca 4 000,- Kč nebo nejluxusnější matrace z luxusních se spoustou zón za cca 4 000,-Kč), jelikož se jedná o matrace druhé a třetí jakosti nebo materiál neodpovídá popisu. Takže namísto 10-ti let Vám bude taková matrace dobře sloužit pouze roky 3, 2, 1. Mezi kvalitnější matrace do postele patří matrace ze studené pěny, latexu, taštičkové a pěnové matrace a mezi opravdu luxusní patří matrace z bultexu, celtexu, bio pěn nebo zdravotní matrace CUREM, GREEN SLEEP, AIR SLEEP.  

Potah matrace 

Matrace do postele se prodávají s nesnímatelným nebo snímatelným potahem. Výhoda snímatelného potahu spočívá ve vyšší hygieně lůžka, naše matrace mají většinou snímatelné potahy na zip, které lze rozdělit na dvě části, což ocení zřejmě každá hospodyňka při praní. Ideální je potah se zipem po celém obvodu matrace, který lze prát v pračce na teplotu 60 stupňů, tato teplota již definitivně ničí roztoče. Snímatelný potah je možné doplnit chráničem matrace. Natahuje se na rohy matrace pomocí gumiček. Existují i nepromokavé podložky na matrace (KLINIPUR a KLINITEX), vhodné zejména pro malé děti a starší lidi.  

Životnost matrace 

Matrace do postele mívají životnost kolem deseti let (hygienicky doporučená životnost). Poté už jsou nehygienické a je třeba je vyměnit, a to i když ležely na kvalitních roštech, které zajistily odvětrávání. Samozřejmě se matrace po zmíněných 10ti letech nerozpadne. Velmi záleží na údržbě a kvalitě jádra matrace. 

Výroba na zakázku 

Pokud máte atypické rozměry matrace, tak nevěšte hlavu, v dnešní době jsme schopni vyrobit jakýkoliv rozměr matrace a nejenom matrace také rošty do postele, chrániče na matrace a dokonce i některé postele, jedná se o výrobu na zakázku.   

Matrace - Poradna  

Právě pro Vás zákazníky, kteří si pořád neví rady a velmi rádi by se více informovali o našem zboží, tak jsme zřídili telefonickou linku. Můžete na ní volat Po - Pá od 10:00 - 18:00 hod a telefonní číslo je 605 900 100. Každý den se dostáváme díky vlastním rozvozům k Vám našim zákazníkům, takže opravdu poradit umíme, našimi zákazníky jsou všechny věkové kategorie a za dobu co v daném oboru podnikáme jsme se setkali snad již se vším.

Váš partner pro krásný spánek Rosty.cz 

 

« zpět na seznam článků

Aktuality

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.

07.09 2021

Našeptávač platných adres

Velmi si vážíme vaší přízně a důvěry a je pro nás velkým závazkem vám nabízet služby, které vám zlepší radost z nakupování v našem e-shopu. Proto jsme do našeho e-shopu Rosty.cz implementovali "Aktuální našeptávač platných adres". Věříme, že vám tato služba zlepší zadávání adres a hlavně kontrolu platné adresy.