ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Proč a co je dobré, aby měl lamelový rošt ...

Kvalitní a plnohodnotný spánek je důležitý pro obnovení fyzických a duševních sil, během spánku dochází k regeneraci celého organismu. Podmínkou pro zdravý a kvalitní spánek je kvalitní lůžko, které se tělu přizpůsobí při všech polohách spánku (na boku, na zádech …). Nezbytným předpokladem kvalitního lůžka je nejen matrace, ale také kvalitní postelový rošt. Kvalitní lamelový rošt je základem kvalitního spánku, je totiž důležitou spojnicí mezi matrací a postelí. Lamelový rošt podpoří ortopedické vlastnosti matrace a zároveň plní důležitou odvětrávací funkci.

To, že rošt je nejvhodnější podklad pod matraci již víme, ale víte také, proč je dobré, aby rošt měl možnost upravení tuhosti lamel, středový popruh nebo například ramenní kolébku? V následujícím článku se to dozvíte. 

Posuvné objímky pro upravení tuhosti lamel

Posuvné objímky v oblasti beder slouží k možnosti úpravy tuhosti lamel v této oblasti. Můžete si tedy nastavit tužší nebo měkčí bederní oblast a to pouze posunutím objímek k sobě nebo od sebe. Možnost nastavení tuhosti v bederní oblasti zvyšuje individuální komfort lůžka.

Středový popruh pro lepší stabilitu roštu

Středový popruh spojuje lamely v jejich středu v celé délce roštu. Rošt díky tomu vydrží vyšší zátěž, omezuje se zlomení lamely při nárazovém zatížení. Díky středovému popruhu je celý rošt pevnější a stabilnější. Středový popruh zlepšuje stabilitu a nosnost roštu, podporuje pocit kompaktnosti roštu s matrací.

Změkčené lamely v ramenní oblasti

Při spánku na boku uvítáte měkčí ramenní oblast. Proto se v oblasti ramen lamely provrtávají a tím změkčují. Provrtaná lamela je pružnější, pomáhá zmírnit tlak na ramena. Změkčení lamel vrtáním v ramenní oblasti zajišťuje správnou oporu páteři i při spánku na boku.

Potažení roštu fólií

Potažení lamel případně i bočnic roštu fólií je vhodné hned z několika důvodů. Prvním z nich je ten, že rošt díky potažení nezachytává tolik prachu a usnadňuje údržbu roštu. Dále do roštu neproniká vlhkost, nevytváří se prostředí vhodné pro výskyt bakterií a plísní. Díky těmto vlastnostem jsou lamelové rošty s fóliovanou povrchovou úpravou vhodné pro alergiky. Fólie také v neposlední řadě chrání matraci před zatrháváním potahu a prodlužuje tím životnost matrace. Fóliová povrchová úprava lamel i bočnic roštu usnadňuje údržbu a omezuje zachytávání prachu pod matrací. 

Pouzdra nad bočnicí roštu

Lamely uložené v pouzdrech nad bočnicí roštu se lépe přizpůsobí tvaru a poloze těla. Uložení nad bočnicí zvyšuje pružnost lamel, lehací plocha pruží i na kraji lůžka, kde běžná pouzdra nepruží. Uložení lamel v pouzdrech nad bočnicí roštu zajistí komfortnější spaní, při spánku se snadněji otáčíte. Lamely jsou v tomto případě uložení také více odolné proti poškození při prudkém dosednutí na lůžko.

Ramenní kolébka

Ramenní kolébka poskytuje oblasti ramen maximální možný komfort, rameno se může zabořit a páteř zůstává ve svém přirozeném tvaru. Ramenní kolébka pomáhá zmírnit otáčení a bolesti ramen při spánku na boku. Lamely se v ramenní kolébce pod tlakem ramen stlačí hlouběji, páteř je uložena v ortopedicky správné poloze i při poloze na boku.

Vysoký počet lamel

V případě lamelového roštu neplatí „Méně je někdy více“, ale naopak „Čím více, tím lépe“. Vysoký počet úzkých lamel detailně kopíruje zakřivení těla. Čím více lamel rošt má, tím je pružnější a vlastnosti matrace lépe vyniknou. Vysoký počet lamel znamená lepší flexibilitu lůžka.

Anatomické zóny

Anatomické zóny roštu respektují stavbu těla. K tomu, aby tělo leželo v ortopedicky správné poloze je nutné, aby bylo tělo v určitých partiích zpevněno a v jiných tělo zase potřebuje změkčení. Díky anatomickým zónám roštu je plocha lůžka rozdělena do několika oblastí s různou tuhostí a každá část těla je individuálně podepřena.

Přídavná lišta roštu

Přídavná lišta na krajích roštu zamezuje deformaci okrajů matrace, rošt podepírá matraci po celé ploše a prodlužuje tím její životnost.

Posuvné objímky pro nastavení tuhosti
Posuvné objímky pro nastavení tuhosti
Středový popruh pro lepší stabilitu
Středový popruh pro lepší stabilitu
Změkčení lamel v oblasti ramen
Změkčení lamel v oblasti ramen
Potažení roštu fólií
Potažení roštu fólií
Pouzdra nad bočnicí roštu
Pouzdra nad bočnicí roštu
Vysoký počet lamel - 42 lamel
Vysoký počet lamel - 42 lamel
Ramenní kolébka
Ramenní kolébka
Anatomické zóny roštu
Anatomické zóny roštu
Přídavná lišta roštu
Přídavná lišta roštu

« zpět na seznam článků

Aktuality

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.

07.09 2021

Našeptávač platných adres

Velmi si vážíme vaší přízně a důvěry a je pro nás velkým závazkem vám nabízet služby, které vám zlepší radost z nakupování v našem e-shopu. Proto jsme do našeho e-shopu Rosty.cz implementovali "Aktuální našeptávač platných adres". Věříme, že vám tato služba zlepší zadávání adres a hlavně kontrolu platné adresy.