ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Ortopedický polštář … úleva pro krční páteř

Máte problémy s krční páteří nebo jim chcete předcházet? Potom je pro Vás ideální ortopedický polštář. Ortopedický polštář zajistí optimální oporu hlavy, čímž zajistí relaxaci krčních a šíjový svalů a obratlů. Ortopedický polštář zvýší komfort Vašeho spánku a stane se nezbytným společníkem i na Vaší dovolené.

Ortopedických polštářů je na trhu celá řada, základní rozdělení polštářů je podle typu materiálu, velikosti a tvaru.

Oblíbený ortopedický polštář z paměťové pěny

Nejoblíbenější ortopedické polštáře jsou vyrobeny z paměťové líné pěny. Líná pěna reaguje na teplotu a tlak lidského těla, přizpůsobí se tvaru hlavy a krku a poskytne tak pevnou oporu krční páteři. Krční páteř, obratle a šíjové svaly odpočívají, dochází k jejich uvolnění a prokrvení.

Anatomicky tvarovaný polštář nebo dražé?

Ortopedické polštáře jsou buď anatomicky tvarované nebo mají tvar tzv. dražé. Nelze říci, že by byl lepší tvarovaný nebo netvarovaný polštář, protože každému vyhovuje něco jiného a oblíbené jsou oba typy tvarů naprosto stejně.

Anatomicky tvarovaný polštář kopíruje tvar hlavy, tzn. uprostřed je nižší a kraje polštáře jsou vyšší. Většinou je ještě jeden kraj polštáře vyšší než ten druhý. Toto tvarování neboli profilace je anatomicky přizpůsobeno tvaru hlavy a krku, kdy vyšší kraj přesně podpoří oblast krku. Různé výšky krajů jsou tu od toho, aby si každý spáč vybral velikost vhodnou právě pro něj. Někomu vyhovuje v oblasti krku vyšší kraj, někomu zase nižší.

Neprofilovaný anatomický polštář má jednoduchý a funkční tvar bez profilace tzv. dražé, nabízí také skvělou oporu krční páteře a relaxaci šíjového svalstva. 

Malý nebo velký?

Velikost ortopedického polštáře je také velmi individuální. Někomu vyhovuje polštář menší, jinému zase větší. Jsou lidé, kteří hodně cestují a tak mají doma anatomický polštář větší a na cesty používají polštář menších rozměrů.

Údržba ortopedického polštáře

Kvalitní ortopedický polštář by měl mít snímatelný a pratelný potah, který doporučujeme prát minimálně 2 x ročně v závislosti na míře pocení. Potah lze většinou prát na 60°C a také sušit v sušičce. Sušení doporučujeme na nízký stupeň teploty vzduchu, má se provádět až do vyprchání veškeré vlhkosti. 

Skvělý dárek vhodný pro každého

Blíží se Vánoce a jako každý rok budete řešit, co zase koupit rodičům, babičce, dědovi, přítelkyni, přítelovi. Anatomický polštář potěší naprosto každého.

Anatomický polštář
Anatomický polštář
Ortopedický polštář bez tvarování
Ortopedický polštář bez tvarování
Anatomicky tvarovaný polštář
Anatomicky tvarovaný polštář

« zpět na seznam článků

Aktuality

21.07 2023

Novinky pro rok 2023

Za prvé: Jak jste si všimli, tak jsme výrazně snížili ceny výrobků, konkrétně postelové rošty. Nabídku jsme mírně zjednodušili, oblíbené produkty slevnili a navíc jsme připravili nové kolekce roštů. Už teď v nabídce naleznete laťové rošty BASIC a LUX za opravdu zajímavé ceny. Nově jsme pak pro náročné zákazníky připravili speciální kolekci PANTER, ale o tom vše ještě v jiných článcích...

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.