Kdy se dobře vyspíte?

Faktory kvalitního spánku

Co je pro vás důležité, abyste se dobře vyspali? Je to známé prostředí a vlastní postel? Vyspíte se jedině doma a na dovolené ani oka nezamhouříte? Vyžadujete pořádnou tmu či absolutní ticho a s klapkami na očích či špunty do uší usnete kdekoli, dokonce i v letadle nebo v autobuse? Potřebujete nadýchanou peřinu lehkou jako vánek? 

Usnete pouze v dobře vyvětrané místnosti a příjemném chladu, zatímco v tropických vedrech se celou noc převalujete? Pomůže vám ke spánku uklidňující hudba nebo relaxační koupel v teplé vaně při svíčkách? Musíte mít prostornou postel nebo postel u stěny, protože jedině tak se cítíte bezpečně? 

Nebo je pro vás hlavní psychická pohoda a vědomí, že jste přes den stihli vše, co jste měli v plánu? Sužují vás před spaním myšlenky na zítřek a celou noc přemítáte o tom, zda vše stihnete a co budete řešit ráno jako první? Nebo je rozhodující, vedle koho usínáte a odjede-li váš partner na služební cestu, jste celou noc jako na trní? 

V životě každého člověka bude nejspíše hrát roli více faktorů. Když se posčítají všechny, je vlastně zázrak, podaří-li se nám usnout a spokojeně prospat celou noc hlubokým spánkem. V každém případě je dobré vědět, co pro nás funguje a dbát na to, abychom si večer vytvořili pro spaní ty nejlepší podmínky. Ať už je pro vás rozhodující kterýkoli z výše uvedených vlivů či jakýkoli jiný, vždy myslete i na to, abyste měli kvalitní postel.

Kvalitní postel je základ kvalitního spánku

Nedílnou součástí kvalitního lůžka je zdravotní matrace a odpovídající rošt do postele. Než matraci zakoupíte, dobře si ji vyzkoušejte. Rošty do postele kupujte společně s matracemi, případně si nechte poradit, pod jakou matraci je vhodný. I když vám to třeba momentálně nepřijde důležité, věřte, že vaše tělo kvalitní matraci po zdravotní stránce z dlouhodobého hlediska rozhodně ocení. A předejdete situaci, kdy se nekvalitní postel stane hlavním rušivým faktorem vašeho klidného spánku.

« zpět na seznam článků

Aktuality

07.09 2021

Našeptávač platných adres

Velmi si vážíme vaší přízně a důvěry a je pro nás velkým závazkem vám nabízet služby, které vám zlepší radost z nakupování v našem e-shopu. Proto jsme do našeho e-shopu Rosty.cz implementovali "Aktuální našeptávač platných adres". Věříme, že vám tato služba zlepší zadávání adres a hlavně kontrolu platné adresy. 

10.05 2021

E-shop ROSTY.cz

10.05.2021 jsme nasadili nový responzivní web Rosty.cz, který se elegantně přizpůsobí každému vašemu zařízení. Jsme s výsledkem velmi spokojeni, takže věříme, že to opět zjednoduší nákup našich výrobků. Pokud zjistíte při brouzdání, nakupování nebo jen tak, že jste na našich stránkách nějakou chybičku, informujte nás, budeme za každý věcný podnět velmi zavázání.

27.04 2021

Matrace a jejich tvrdost

Do této chvíle jsme používali k zobrazování tuhosti matrace hvězdičky se škálou od 1 do 5ti, což odpovídalo jednoduššímu, ale ne zcela přesnému zobrazení tuhosti matrace, nicméně pro lepší orientaci jsme toto zobrazování vylepšili novou škálou a to od 1 do 6ti. Nové barevné čtverečky upozorní na použitý materiál a také zobrazí pocitovou tuhost matrace.