ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Pečujte o svou postel

V životě musíme pečovat snad o vše. O své zdraví a o sebe sama, o své blízké, o domácí mazlíčky, o domácnost, o svůj šatník… Pečujete však i o svou postel? Kvalitní spánek je nezbytným předpokladem zdravého a plnohodnotného života. Přesto ruku na srdce, dbáme o postel, která nám má tento spánek každou noc umožnit dostatečně? Asi většina z nás pere pravidelně povlečení, větrá přikrývky, občas nechá vyčistit peří… To však nestačí. Kromě lůžkovin je třeba starat se i o matrace.

Správná péče o matrace vám zajistí maximální využití jejich funkčnosti a může prodloužit i jejich životnost. Základem je už při samotné koupi matrace dbát na kvalitní provedení, které zajistí dostatečné provzdušnění matrace a tím i její hygienu. Důležitý je použitý materiál i samotná konstrukce matrace. Matrace by měla být umístěna na odpovídajícím roštu do postele, jen tak může dýchat oběma směry. Pevná neprodyšná deska není tudíž vhodná, leda by tomu provedení matrace bylo uzpůsobené. Přes den je vhodné odstranit lůžkoviny, aby mohla matrace volně dýchat a hlavně dostatečně proschnout (pokud se například v noci hodně potíte nebo po nemoci). Matraci je dobré čas od času vyčistit vysavačem (nepoužívejte žádné agresivní čisticí prostředky) a aspoň jednou za rok ji vyvětrat venku. Také v ložnici pravidelně větrejte. 

Některé zdroje uvádějí, že by se měla matrace pravidelně otáčet. U kvalitních matrací, které zaručují, že se jen tak neproleží, to však není potřeba. Vyrábějí se i oboustranné zdravotní matrace, kde otočením (překlopením) získáte jiné funkční vlastnosti. Před nečistotami matraci ochráníte pomocí pratelného ochranného chrániče matrace. 

Budete-li o matraci a postel správně pečovat, prodloužíte její životnost, zbavíte se nepříjemného zápachu, plísní a roztočů, které v posteli určitě mít nechcete. I tak není jedna matrace určena na celý život. Občas je potřeba ji vyměnit. Různé zdroje doporučují vyměnit matraci po cca 5 – 10 letech.

« zpět na seznam článků

Aktuality

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.

07.09 2021

Našeptávač platných adres

Velmi si vážíme vaší přízně a důvěry a je pro nás velkým závazkem vám nabízet služby, které vám zlepší radost z nakupování v našem e-shopu. Proto jsme do našeho e-shopu Rosty.cz implementovali "Aktuální našeptávač platných adres". Věříme, že vám tato služba zlepší zadávání adres a hlavně kontrolu platné adresy. 

10.05 2021

E-shop ROSTY.cz

10.05.2021 jsme nasadili nový responzivní web Rosty.cz, který se elegantně přizpůsobí každému vašemu zařízení. Jsme s výsledkem velmi spokojeni, takže věříme, že to opět zjednoduší nákup našich výrobků. Pokud zjistíte při brouzdání, nakupování nebo jen tak, že jste na našich stránkách nějakou chybičku, informujte nás, budeme za každý věcný podnět velmi zavázání.