ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Čas na nové matrace

Každou matraci je po čase nutné vyměnit za novou. Doba, po které byste tak měli učinit, není pevně stanovena. Záleží na typu matrace, frekvenci jejího používání i na tom, jak o ni pečujete. Většinou se uvádí životnost cca 5-10 let. 

Jak poznáte, že nastal čas na výměnu matrace?

Nejlepší bude se řídit vlastním instinktem. Spí se vám na matraci stále stejně dobře, jako když byla nová? Jsou na ní zrakem či hmatem patrné znaky opotřebení? Skřípe matrace při každém pohybu? Jeví matrace známky znečištění, které již nelze odstranit?

Usoudíte-li, že nastal čas na výměnu matrace, budete stát před nelehkým úkolem. Matrací je na trhu velká spousta. Je těžké se v nich vyznat. Čím více informací vyhledáte, tím zmatenější možná budete. Vývoj jde neustále kupředu, na trhu jsou nyní naprosto odlišné typy matrací než před deseti a více lety. Na druhou stranu nabídka matrací je pestřejší a kvalitní zdravotní matrace jsou za příznivější ceny než kdykoliv předtím. 

Pokud si s výběrem nejste jisti, obraťte se na specializovaná centra a odborné prodejny, kde Vám s výběrem poradí zkušený personál. Matraci si vybíráte na několik dalších let, proto výběru věnujte opravdu velkou pozornost. Každému vyhovuje něco jiného – jiná tvrdost, tloušťka i materiál. Matrace by měla odpovídat vašemu věku, hmotnosti i zdravotnímu stavu. 

Důležité je rovněž vědět, jakým roštem je vybavena vaše postel. Ne každá matrace je totiž vhodná na každý rošt do postele. Pevné laťové rošty se hodí pod pružinové a taštičkové matrace nebo pěnové matrace s vyšším jádrem. Pod ostatní matrace bude lepší použít lamelové rošty. Pouze vhodná matrace v kombinaci se správným roštem do postele vám zajistí zdravý spánek.

« zpět na seznam článků

Aktuality

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.

07.09 2021

Našeptávač platných adres

Velmi si vážíme vaší přízně a důvěry a je pro nás velkým závazkem vám nabízet služby, které vám zlepší radost z nakupování v našem e-shopu. Proto jsme do našeho e-shopu Rosty.cz implementovali "Aktuální našeptávač platných adres". Věříme, že vám tato služba zlepší zadávání adres a hlavně kontrolu platné adresy. 

10.05 2021

E-shop ROSTY.cz

10.05.2021 jsme nasadili nový responzivní web Rosty.cz, který se elegantně přizpůsobí každému vašemu zařízení. Jsme s výsledkem velmi spokojeni, takže věříme, že to opět zjednoduší nákup našich výrobků. Pokud zjistíte při brouzdání, nakupování nebo jen tak, že jste na našich stránkách nějakou chybičku, informujte nás, budeme za každý věcný podnět velmi zavázání.