ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Proč investovat do chrániče matrace

Většina lidí si uvědomuje jak důležitý je kvalitní spánek pro celkovou tělesnou a psychickou pohodu člověka. Výběru matrace proto věnují nemalou pozornost. Při koupi kvalitní matrace byste však neměli zapomínat také na chránič matrace. Právě vrchní ochranná podložka matrace mnohonásobně prodlouží životnost matrace, především potahu matrace, zvýší hygienu lůžka a také poskytne tepelnou izolaci. Při nákupu kvalitní matrace byste neměli zapomenou na chránič.

Základní funkce chrániče matrace:

• ochrana matrace před znečištěním
• prodloužení životnosti matrace
• tepelná izolace

Chráničů matrace naleznete na trhu hned několik druhů. Volit můžete mezi klasickým bavlněným a pratelným chráničem, nepromokavým chráničem nebo topperem.

Bavlněné chrániče matrací

Bavlněný chránič matrace je základní typ chrániče matrace, je určen na uložení přímo na matraci a slouží k ochraně matrace před znečištěním, čímž výrazně prodlužuje její životnost. Chrániče mají většinou v rozích gumy pro dokonalé přichycení na matraci. Tento typ chráče lze prát v pračce většinou do 60°C, vyvařovací chrániče potom do 95°C.

Bavlněné chrániče bývají plněny dutým vláknem nebo polyesterovým rounem (záleží na typu chrániče), takže poskytují lůžku tepelnou izolaci. 

Největší výhodou těchto základních chráničů je prodloužení životnosti matrace, nemusíte prát potah matrace, ale perete pouze chránič. Zvyšujete tím také hygienu svého lůžka, neboť je snažší vyprat pouze chránič než celý potah matrace. 

Nepromokavé chrániče matrací

Nepromokavý chránič matrace je vhodný pro malé děti, osoby trpící inkontinencí a dlouhodobě upoutané na lůžko. Jedná se o chránič, který nepropustí tekutiny a slouží k ochraně matrací před znečištěním tělními nebo jinými tekutinami. Nepromokavý chránič matrace oceníte u malých dětí v postýlce, kdy se miminko často ublinkne nebo pročůrá plínu. Pokud máte na matraci chránič, nemusíte prát potah matrace, ale pouze chránič a postýlka zůstává stále čistá. Nepromokavý chránič je vhodný také při odvykání dětí od plín. Občas se stane dětem v noci malá nehoda a maminku ráno čeká spousta praní. Nemluvě o tom, že v případě, že nepromokavý chránič nepoužíváte, telnesné tekutiny zůstávají v jádru matrace, z pěny je prostě nedostanete. 

Při výběru nepromokavého chrániče matrace je důležité si ověřit, zda je chránič paropropustný. V opačném případě by mohlo docházet k přehřívání a pocení. Důležité jsou taktéž gumy v rozích chrániče, aby perfektně přilnul k matraci.

Vrchní topper matrace

Vrchní topper matrace patří mezi luxusní krycí vrstvu matrace. Na rozdíl od klasických chráničů, topper matrace v sobě obsahuje také pěnu, takže se vlastně jedná o několika centimetrovou další vrstvu matrace, většinou 4-7cm, která neslouží pouze k ochraně, ale také zvyšuje užitné vlastnosti matrace. 

Topper matrace může být vyroben z PUR pěny, pěny Flexifoam, Bio pěny, ty nejluxusnější jsou vyrobeny z visco pěny (paměťová pěna reagující na teplotu těla). 

Vrchní topper matrace je vynikající doplněk pro každý typ matrace, podpoří ortopedické vlastnosti matrace, zvýší pohodlí, poskytne celkovou tělesnou relaxaci, zvýší výšku lůžka. 

Chránič matrace by měl být samozřejmým doplňkem každé postele. Naprosto nepostradatelný by měl být v případě, že matrace nemá snímatelný potah. Investice do chrániče matrace se Vám vrátí mnohonásobně delší životností matrace, kvalitou spánku a hygienou lůžka.

Základní chránič
Základní chránič
Nepromokavý chránič
Nepromokavý chránič
Gumy pro přilnutí k matraci
Gumy pro přilnutí k matraci
Topper s masážní vrstvou
Topper s masážní vrstvou
Topper matrace
Topper matrace
Luxusní vrchní topper matrace
Luxusní vrchní topper matrace

« zpět na seznam článků

Aktuality

21.07 2023

Novinky pro rok 2023

Za prvé: Jak jste si všimli, tak jsme výrazně snížili ceny výrobků, konkrétně postelové rošty. Nabídku jsme mírně zjednodušili, oblíbené produkty slevnili a navíc jsme připravili nové kolekce roštů. Už teď v nabídce naleznete laťové rošty BASIC a LUX za opravdu zajímavé ceny. Nově jsme pak pro náročné zákazníky připravili speciální kolekci PANTER, ale o tom vše ještě v jiných článcích...

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.