ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Jak si kdo ustele, tak si také lehne

Základem zdravého spánku je kvalitní lamelový rošt a zdravotní matrace. Jen správně zvolená kombinace lamelového roštu a matrace nám umožní dobrý, kvalitní spánek. Pro ničím nerušený noční odpočinek jsou důležité i další faktory. Jedním z nich jsou kvalitní lůžkoviny. Peřina a polštář tvoří nedílnou součást postele. Vybrat si můžete přírodní variantu z vlny nebo peří, která má v naší zemi dlouhou tradici nebo dnes běžnější materiály jako je bavlna a polyester v různých podobách. 

Čí babička doma neměla nadýchanou péřovou duchnu… Používá se i například ovčí vlna merino, která dokáže díky svým izolačním schopnostem udržet tělo ve stejné teplotě. Ocení ji nejen osoby, které trpí revmatismem. Vlněná vlákna totiž pozitivně působí na krevní oběh, bolesti kloubů, šlach a svalů. 

Dnes jsou běžnější syntetické materiály, tedy polyester v různých podobách. Asi nejčastější jsou lůžkoviny z dutého vlákna (nebo plného). Jedná se o velmi jemné a lehké přikrývky, které jsou nadýchané a hřejivé, rychle odvádějí pot, biologicky nestárnou a snadno se udržují (lze je prát v pračce). Jsou vhodné i pro alergiky a astmatiky nebo pro děti. Vybrat si můžete z bezpočtu variant. Například s povrchovou tkaninou z biobavlny bez chemických přísad.

Dětské lůžkoviny mají specifické rozměry, jsou odolné vůči opotřebení a lze je prát v pračce. Pro nejmenší se bude hodit vyvařovací ložní souprava. Přikrývku můžete volit letní či zimní (liší se množstvím náplně). Dnes je již běžná i praktická varianta dvou přikrývek (tenčí letní a silnější jarní/podzimní), které lze secvaknout dohromady a vznikne tak zimní verze. 

Nedílnou součástí kvalitního roštu a matrace by měl být i ortopedický polštář. Pomůže udržet optimální polohu krční páteře během spánku. Na výběr jsou polštáře z paměťové pěny různých velikostí a tvarů, každý si musí najít takový, který bude vyhovovat právě jemu. Když si však najdete pro sebe vhodný ortopedický polštář, budete jej vozit sebou naprosto všude.

Ortopedický zdravotní polštář, kvalitní lůžkoviny a správně zvolená matrace a rošt do postele vám pomohou zkvalitnit a zlepšit spánek.

Kvalitní matrace
Kvalitní matrace
Kvalitní lamelový rošt
Kvalitní lamelový rošt
Ortopedický polštář
Ortopedický polštář
Peřina a polštář z dutého vlákna
Peřina a polštář z dutého vlákna
Kvalitní lůžkoviny
Kvalitní lůžkoviny
Sladké sny
Sladké sny

« zpět na seznam článků

Aktuality

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.

07.09 2021

Našeptávač platných adres

Velmi si vážíme vaší přízně a důvěry a je pro nás velkým závazkem vám nabízet služby, které vám zlepší radost z nakupování v našem e-shopu. Proto jsme do našeho e-shopu Rosty.cz implementovali "Aktuální našeptávač platných adres". Věříme, že vám tato služba zlepší zadávání adres a hlavně kontrolu platné adresy. 

10.05 2021

E-shop ROSTY.cz

10.05.2021 jsme nasadili nový responzivní web Rosty.cz, který se elegantně přizpůsobí každému vašemu zařízení. Jsme s výsledkem velmi spokojeni, takže věříme, že to opět zjednoduší nákup našich výrobků. Pokud zjistíte při brouzdání, nakupování nebo jen tak, že jste na našich stránkách nějakou chybičku, informujte nás, budeme za každý věcný podnět velmi zavázání.