ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Jak si kdo ustele, tak si také lehne

Základem zdravého spánku je kvalitní lamelový rošt a zdravotní matrace. Jen správně zvolená kombinace lamelového roštu a matrace nám umožní dobrý, kvalitní spánek. Pro ničím nerušený noční odpočinek jsou důležité i další faktory. Jedním z nich jsou kvalitní lůžkoviny. Peřina a polštář tvoří nedílnou součást postele. Vybrat si můžete přírodní variantu z vlny nebo peří, která má v naší zemi dlouhou tradici nebo dnes běžnější materiály jako je bavlna a polyester v různých podobách. 

Čí babička doma neměla nadýchanou péřovou duchnu… Používá se i například ovčí vlna merino, která dokáže díky svým izolačním schopnostem udržet tělo ve stejné teplotě. Ocení ji nejen osoby, které trpí revmatismem. Vlněná vlákna totiž pozitivně působí na krevní oběh, bolesti kloubů, šlach a svalů. 

Dnes jsou běžnější syntetické materiály, tedy polyester v různých podobách. Asi nejčastější jsou lůžkoviny z dutého vlákna (nebo plného). Jedná se o velmi jemné a lehké přikrývky, které jsou nadýchané a hřejivé, rychle odvádějí pot, biologicky nestárnou a snadno se udržují (lze je prát v pračce). Jsou vhodné i pro alergiky a astmatiky nebo pro děti. Vybrat si můžete z bezpočtu variant. Například s povrchovou tkaninou z biobavlny bez chemických přísad.

Dětské lůžkoviny mají specifické rozměry, jsou odolné vůči opotřebení a lze je prát v pračce. Pro nejmenší se bude hodit vyvařovací ložní souprava. Přikrývku můžete volit letní či zimní (liší se množstvím náplně). Dnes je již běžná i praktická varianta dvou přikrývek (tenčí letní a silnější jarní/podzimní), které lze secvaknout dohromady a vznikne tak zimní verze. 

Nedílnou součástí kvalitního roštu a matrace by měl být i ortopedický polštář. Pomůže udržet optimální polohu krční páteře během spánku. Na výběr jsou polštáře z paměťové pěny různých velikostí a tvarů, každý si musí najít takový, který bude vyhovovat právě jemu. Když si však najdete pro sebe vhodný ortopedický polštář, budete jej vozit sebou naprosto všude.

Ortopedický zdravotní polštář, kvalitní lůžkoviny a správně zvolená matrace a rošt do postele vám pomohou zkvalitnit a zlepšit spánek.

Kvalitní matrace
Kvalitní matrace
Kvalitní lamelový rošt
Kvalitní lamelový rošt
Ortopedický polštář
Ortopedický polštář
Peřina a polštář z dutého vlákna
Peřina a polštář z dutého vlákna
Kvalitní lůžkoviny
Kvalitní lůžkoviny
Sladké sny
Sladké sny

« zpět na seznam článků

Aktuality

21.07 2023

Novinky pro rok 2023

Za prvé: Jak jste si všimli, tak jsme výrazně snížili ceny výrobků, konkrétně postelové rošty. Nabídku jsme mírně zjednodušili, oblíbené produkty slevnili a navíc jsme připravili nové kolekce roštů. Už teď v nabídce naleznete laťové rošty BASIC a LUX za opravdu zajímavé ceny. Nově jsme pak pro náročné zákazníky připravili speciální kolekci PANTER, ale o tom vše ještě v jiných článcích...

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.