ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Co tvoří domov

Nezáleží na tom, jestli bydlíte v rodinném domku nebo v panelákovém bytě, zda ho zařizoval architekt designovými kousky, nebo jste si pomohli svépomocí a vystačili s tím, co bylo zrovna k mání. Hlavní je, jak se doma cítíte. Jestli je to pro vás pouze místo k bydlení, nebo opravdový domov. Zde je výčet toho, co pro mne tvoří domov.

Na prvním místě jsou to lidé, kteří doma žijí s vámi, vaše vzájemná láska, úcta a tolerance. Můžete mít krásný byt, ale je to jedno, pokud ho nebudete sdílet s lidmi, které máte rádi a které respektujete. Jen tak bude z vašeho domova vyzařovat lidské teplo. Značná míra tolerance je nezbytná. Sdílíte určitý životní prostor. A abyste spolu vyšli, musíte se vzájemně tolerovat.

Z vybavení domu jsou pro mne na předním místě dva kousky. Některé teď možná napadne pořádný gauč, na který se svalí ihned po příchodu z práce a neslezou až do nočních hodin. Jsou však jiné části nábytku, které mohou výrazně přispět k vytvoření domova, a to je postel. Pohodlná a prostorná postel. Místo, kde načerpáte energii do dalšího dne, kde se dobře vyspíte a probudíte se svěží a čilí, připraveni vytvářet pro své blízké opravdový domov. Stojí za to do tohoto kousku domova investovat. Nešidit se. Pořídit si kvalitní rošty do postele, zdravotní matrace, ortopedický polštářek, cokoli, co vám pomůže k vydatnému spánku.

Kromě postele je nezbytný velký jídelní stůl. Místo, kde se aspoň jednou denně sejde celá rodina. Nezáleží na tom, zda to bude večeře nebo snídaně. Důležité je, aby tu byli všichni společně, mluvili spolu, sdělovali si novinky ze svého každodenního života (podstatné i ty zdánlivě bezvýznamné).

A tím se dostávám k poslední ingredienci domova – k domácí kuchyni. Uvařte svým blízkým teplou večeři a uvidíte, že se po nich nebudete muset večer shánět po hospodách či po kamarádech. Budou doma, u rodinného stolu, se svými blízkými. A teplo domova se vytvoří tak nějak přirozeně…

« zpět na seznam článků

Aktuality

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.

07.09 2021

Našeptávač platných adres

Velmi si vážíme vaší přízně a důvěry a je pro nás velkým závazkem vám nabízet služby, které vám zlepší radost z nakupování v našem e-shopu. Proto jsme do našeho e-shopu Rosty.cz implementovali "Aktuální našeptávač platných adres". Věříme, že vám tato služba zlepší zadávání adres a hlavně kontrolu platné adresy.