ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Zvyšte svoji výkonnost... spaním!

„Časně do postele a časně z postele vede člověka ke zdraví, moudrosti a bohatství.“ Touto moudrostí obohatil lidstvo Benjamin Franklin, americký prezident a jeden ze zakladatelů demokracie dnes bezesporu nejvýznamnějšího státu světa. Zároveň i přírodovědec, spisovatel a zakladatel Pennsylvánské univerzity - druhou svého druhu ve Spojených státech. Zkrátka velevýznamná osobnost, která rozhodně ví, o čem mluví.

Je proto tak trochu paradoxem, že nejlepším základem dne, a tedy i pracovní (či jiné) výkonnosti člověka, je právě způsob, jakým stráví dobu absolutní nečinnosti - čas věnovaný spánku.

Je zarážejícím a poněkud deprimujícím faktem, že třicet až čtyřicet procent světové populace trpí některými z početných spánkových problémů, zhruba každý sedmý dospělý člověk pak rovnou chronickou nespavostí.

Patříte-li mezi tuto nešťastnou část obyvatelstva, rozhodně neberte své problémy na lehkou váhu a navštivte lékaře. Pokud nepatříte - stále platí, že byste je neměli brát na lehkou váhu. Tak jako v případě většiny ostatních lidských chorob, i problémům se spánkem se dá vyhýbat. A navíc si jednoduchými kroky zajistíte vyšší výkonnost během dne.

O jaké kroky jde?

- Spěte pravidelně, každý den - včetně těch dní, kdy do práce či školy nemusíte - v zaběhlém rytmu. Dodržujte tento rytmus a usínejte a vstávejte v přibližně stejném čase.

- Nejezte před spaním těžké jídlo. Necvičte před spaním. (Kromě sexu. Je dokázáno, že orgasmus usínání a kvalitě spánku napomáhá).

- Mějte v pokoj teplotu 16-20 stupňů.

- Pořiďte si dobré lůžko. Nejen tělo postele. Jejím základem je totiž rošt a matrace. Kvalitní lamelový rošt (velký výběr jich naleznete třeba na www.rosty.cz) totiž pomáhá matraci dýchat a snižuje tak riziko množení roztočů a tvorby plísní, zároveň matraci pomáhá rovnoměrně odvádět tlak vašeho těla. Matraci doporučujeme v ideálním případě zdravotní.

Dobré noci!

« zpět na seznam článků

Aktuality

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.

07.09 2021

Našeptávač platných adres

Velmi si vážíme vaší přízně a důvěry a je pro nás velkým závazkem vám nabízet služby, které vám zlepší radost z nakupování v našem e-shopu. Proto jsme do našeho e-shopu Rosty.cz implementovali "Aktuální našeptávač platných adres". Věříme, že vám tato služba zlepší zadávání adres a hlavně kontrolu platné adresy.