ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Zvyšte svoji výkonnost... spaním!

„Časně do postele a časně z postele vede člověka ke zdraví, moudrosti a bohatství.“ Touto moudrostí obohatil lidstvo Benjamin Franklin, americký prezident a jeden ze zakladatelů demokracie dnes bezesporu nejvýznamnějšího státu světa. Zároveň i přírodovědec, spisovatel a zakladatel Pennsylvánské univerzity - druhou svého druhu ve Spojených státech. Zkrátka velevýznamná osobnost, která rozhodně ví, o čem mluví.

Je proto tak trochu paradoxem, že nejlepším základem dne, a tedy i pracovní (či jiné) výkonnosti člověka, je právě způsob, jakým stráví dobu absolutní nečinnosti - čas věnovaný spánku.

Je zarážejícím a poněkud deprimujícím faktem, že třicet až čtyřicet procent světové populace trpí některými z početných spánkových problémů, zhruba každý sedmý dospělý člověk pak rovnou chronickou nespavostí.

Patříte-li mezi tuto nešťastnou část obyvatelstva, rozhodně neberte své problémy na lehkou váhu a navštivte lékaře. Pokud nepatříte - stále platí, že byste je neměli brát na lehkou váhu. Tak jako v případě většiny ostatních lidských chorob, i problémům se spánkem se dá vyhýbat. A navíc si jednoduchými kroky zajistíte vyšší výkonnost během dne.

O jaké kroky jde?

- Spěte pravidelně, každý den - včetně těch dní, kdy do práce či školy nemusíte - v zaběhlém rytmu. Dodržujte tento rytmus a usínejte a vstávejte v přibližně stejném čase.

- Nejezte před spaním těžké jídlo. Necvičte před spaním. (Kromě sexu. Je dokázáno, že orgasmus usínání a kvalitě spánku napomáhá).

- Mějte v pokoj teplotu 16-20 stupňů.

- Pořiďte si dobré lůžko. Nejen tělo postele. Jejím základem je totiž rošt a matrace. Kvalitní lamelový rošt (velký výběr jich naleznete třeba na www.rosty.cz) totiž pomáhá matraci dýchat a snižuje tak riziko množení roztočů a tvorby plísní, zároveň matraci pomáhá rovnoměrně odvádět tlak vašeho těla. Matraci doporučujeme v ideálním případě zdravotní.

Dobré noci!

« zpět na seznam článků

Aktuality

21.07 2023

Novinky pro rok 2023

Za prvé: Jak jste si všimli, tak jsme výrazně snížili ceny výrobků, konkrétně postelové rošty. Nabídku jsme mírně zjednodušili, oblíbené produkty slevnili a navíc jsme připravili nové kolekce roštů. Už teď v nabídce naleznete laťové rošty BASIC a LUX za opravdu zajímavé ceny. Nově jsme pak pro náročné zákazníky připravili speciální kolekci PANTER, ale o tom vše ještě v jiných článcích...

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.