ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Poruchy spánku

Nikoliv snídaně, ale dobrý spánek je tím nejlepším základem dne. A nejen dne, avšak i života jako takového. Rozličnými poruchami spánku v současnosti trpí mezi třiceti a čtyřiceti procenty lidí, přičemž téměř patnáct procent světové populace se potýká přímo s chronickou nespavostí. V minulosti nezískávaly poruchy spánku mnoho pozornosti ze stran lékařů, odborné veřejnosti či médií, s nástupem rychlejšího životního tempa a vyššího stresu, které jsou charakteristickým znakem dnešní doby, se však o publicitu hlásí stále hlasitěji.

Podle psychologů totiž může dlouhodobá nespavost vést až k pocitům strachu, paranoie, a dokonce také k agresivitě. Součástí projektů Světové asociace spánkové medicíny, která si vytyčila ukázat světu význam, dopad, a především osvětu v oblasti prevence proti poruchám spánku, je dokonce i Mezinárodní den zdravého spánku, který připadá na první jarní den, 21. březen.

Podle asociace je spánkovým poruchám možno předcházet stejně jako většině jiných nemocí - zdravou životosprávou. Její součástí má být především pevný denní rytmus v času uléhání ke spánku a vstávání, jehož se mají lidé držet dokonce i o víkendu. Dalším důležitým faktorem je optimální teplota v ložnici, která by se měla pohybovat mezi 16 a 20 stupni. Rychlému usnutí a dobrému spánku naopak nepomůže těžké jídlo či cvičení krátce před spaním, stejně jako řešení namáhavých úkolů či témat, které člověka znervózňují.

Zapomínat se samozřejmě nesmí také na samotné lůžko, především pak jeho rošty a matrace. Velký výběr kvalitních lamelových roštů a matrací nabízí rosty.cz. A právě na rošt se při nákupu postele často zapomíná. Přitom kvalitní rošt umocňuje ortopedické vlastnosti zdravotní matrace, kterou zároveň nechává dýchat, což zabraňuje tvorbě plísní. Kvalitní rošt se zdravotní matrací tak představují dobrý základ pro dosažení zdravého spánku.


« zpět na seznam článků

Aktuality

21.07 2023

Novinky pro rok 2023

Za prvé: Jak jste si všimli, tak jsme výrazně snížili ceny výrobků, konkrétně postelové rošty. Nabídku jsme mírně zjednodušili, oblíbené produkty slevnili a navíc jsme připravili nové kolekce roštů. Už teď v nabídce naleznete laťové rošty BASIC a LUX za opravdu zajímavé ceny. Nově jsme pak pro náročné zákazníky připravili speciální kolekci PANTER, ale o tom vše ještě v jiných článcích...

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.