ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

I vstávání může být zábavné

5 budíků, které zpříjemní vaše vstávání

Bez pochyby si nikdo na světě nucené vstávání neužívá. Jakmile člověk nenaplní potřebu vyspat se do růžova, než si probuzení nakáže samo tělo, je rozmrzelý a nevrlý. Obzvláště má-li opustit pohodlí komfortní postele. Však se také budíky rozmlácené kladivem staly hojně používaným gagem filmových grotesek. Moderní doba ovšem zná mnohé barvité nástroje, jak v člověku spolehlivě utlumit chuť každé ráno roztlouci budík na padrť.

Mobilní aplikace

Především volnější platforma operačního systému Android nabízí přehršel aplikací, které vstávání notně usnadní. Jednou z nejpůsobivějších je rozhodně Sleep as Android, který monitoruje váš spánek a zazvoní ve vámi nastaveném intervalu ve chvíli, kdy spíte lehčeji, stačí si telefon položit vedle sebe. Jak je to možné? Program z dílny českého návrháře totiž pomocí akcelerometru a gyroskopu zaznamenává vibrace z matrace. A navrch nahrává vaši samomluvu či chrápání a převede je do podoby přehledných statistik.

Mnohem razantnější je aplikace Alarmy (Sleep if you can), která člověka vzbudí spolehlivě. Aby totiž přerušil vyzvánění budíku, musí s vysokou přesností znovu vyfotit fotografii, kterou si předem nastavil. Umyvadlo, kliku, co nápaditost ráčí. Anebo sáhnout po kladivu.

Gadgety

I mimo říši mobilních technologií se dají snadno nalézt hračky, které udělají z násilného probouzení takřka hru. Budík, který před probouzeným ujíždí a vyřvává tak dlouho, dokud jej nevypne (a tedy není rovněž spolehlivě vzhůru) už dnes nejspíše nikoho nepřekvapí. Ale jeho modernější sourozenec, který navíc po pokoji poletuje, to je docela jiná úroveň. Jisté probuzení ruku v ruce s ranním tělocvikem.

Oblíbeným se stal také budík, který vypnete až přesnou trefou laserové pistole do terče, k němuž je budík připojen. Člověk tedy musí nejprve zostřit všechny své smysly.

I vstávání může být zábavné.


« zpět na seznam článků

Aktuality

21.07 2023

Novinky pro rok 2023

Za prvé: Jak jste si všimli, tak jsme výrazně snížili ceny výrobků, konkrétně postelové rošty. Nabídku jsme mírně zjednodušili, oblíbené produkty slevnili a navíc jsme připravili nové kolekce roštů. Už teď v nabídce naleznete laťové rošty BASIC a LUX za opravdu zajímavé ceny. Nově jsme pak pro náročné zákazníky připravili speciální kolekci PANTER, ale o tom vše ještě v jiných článcích...

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.