ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Kvalita spánku ovlivňuje celkový zdravotní stav

Kvalita spánku ovlivňuje celkový zdravotní stav

Spánek je neoddělitelnou a nezbytnou součástí života každého z nás. Hluboký spánek obecně pomáhá regenerovat celé tělo v době nemoci, hladovění nebo růstu. Spánek má velký význam i pro psychickou kondici. To, jak spíme, se promítá do našeho celkového zdravotního stavu, ale i do celodenní nálady. Po delší době zkráceného spánku se zhoršuje soustředění, objevuje se slabost dolních končetin nebo žaludeční nevolnost. Nedostatek spánku také může způsobit různé úzkosti, deprese, bolesti hlavy, malou aktivitu a nevýkonnost. Kromě toho může mít nekvalitní spánek výrazný dopad na celkový imunitní systém a srdce.

Problémy s nespavostí jsou velmi časté

Nespavost je velmi závažný problém, kterým trpí zhruba 30 % populace. Může se projevovat různě. Člověk trpící nespavostí se může potýkat s neskutečně dlouhým usínáním a doba spánku se tím zkrátí natolik, že nakonec dotyčný spí pouze několik hodin. Případně může být spánek natolik povrchní, že má člověk po probuzení pocit, že snad vůbec neusnul. Nejčastějšími příčinami nekvalitního spánku jsou:

• nekvalitní matrace, polštář, chybějící rošt
• řešení různých problémů, které nás nutí být vzhůru
• jídlo bezprostředně před spaním
• velké horko nebo zima v místnosti
• zapnutý počítač, usínání u televize.

Kvalitu spánku zlepšuje také postelový rošt

V některých případech je ale velmi těžké najít pravou příčinu nespavosti. Odstraňování spánkových poruch je velmi náročná a zdlouhavá záležitost, která vyžaduje maximální spolupráci a disciplínu pacienta. Co však pro sebe může udělat každý z nás je to, že si pořídí kvalitní postel s vhodnou zdravotní matrací. Nedílnou součástí každé postele by měl být i rošt, který zvyšuje ortopedické vlastnosti zdravotní matrace, slouží k dobrému odvětrávání, zabraňuje tvorbě plísní. Rošty do postele prodlužují životnost matrace a obecně platí pravidlo, že čím horší je matrace, tím kvalitnější by rošt měl být. Rošt, ať už pevný, polohovací či motorový je důležitým prvkem podporujícím zdravý spánek, a proto by měl být rošt automaticky instalován do každé postele.

« zpět na seznam článků

Aktuality

21.07 2023

Novinky pro rok 2023

Za prvé: Jak jste si všimli, tak jsme výrazně snížili ceny výrobků, konkrétně postelové rošty. Nabídku jsme mírně zjednodušili, oblíbené produkty slevnili a navíc jsme připravili nové kolekce roštů. Už teď v nabídce naleznete laťové rošty BASIC a LUX za opravdu zajímavé ceny. Nově jsme pak pro náročné zákazníky připravili speciální kolekci PANTER, ale o tom vše ještě v jiných článcích...

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.