ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Rozkládací postele z bukového masivu

Rozkládací postele patří pro svou víceúčelovost mezi stále oblíbenější postele, které naleznou své využití jak v dětských pokojích, v garsoniérách nebo menších bytech, tak v pokojích pro hosty či v pracovně. Pravdou je, že každý občas potřebuje nějaké lůžko pro přespání pro hosty a právě rozkládací postele jsou pro tyto účely nejvhodnější. Nemusíte je někde skladovat, nezabírají místo v garáži, ale rozkládací postel dennodenně využíváte a když je potřeba, pouze ji roztáhnete a máte požadované místo pro návštěvu.

Rozkládací postele z masivu

Pokud právě vy patříte k milovníkům přírodních materiálů, tak při volbě rozkládací postele jistě upřednostníte postel z masivního dřeva. Masivní dřevo je čistě přírodní materiál s dlouhou výdrží. Dřevo je po staletí oblíbený přírodní materiál pro výrobu postelí a dřevěné postele budou mít v ložnici vždy své místo. 

Dřevo chrání na povrchu většinou lak. Masivní dřevo je tak chráněno proti poškození, znečištění či vyblednutí. Alternativou laku je použití vosku. Voskování vytvoří na dřevu sametový vzhled a zachová přirozený omak. Opakovaným voskováním se prodlužuje životnost dřeva. Dřevo se také moří do různých barevných odstínů, aby si každý mohl vybrat odstín vhodný do své ložnice.

Výhodou rozkládací postele je její multifunkčnost. Ve dne postel poslouží jako sedačka, v noci poskytuje komfortní plochu pro kvalitní spaní. Při výběru rozkládací postele hraje největší roli její využití. Zda bude postel sloužit především jako lůžko ke každodennímu spaní, nebo spíše jako sedačka k občasnému přespání. 

Dřevěná rozkládací postel ke každodennímu spaní

Ke každodennímu spaní jsou vhodné rozkládací postele řady Tandem nebo Twin. 

Postel řady Tandem, kam patří dřevěné postele Lara Tandem, Tarja Tandem a Cora Tandem, se vyrábějí v rozměrech 90x200cm s možností rozložení na 180x200cm a 80x200cm s možností rozložení na 160x200cm. Rozkládací postele Tandem mají výsuvný laťový rošt, který umožňuje také rozložení na 1,5 lůžko. S půlenou matrací, která slouží jako zádová opěra, slouží tato postel přes den jako sedačka a v noci jako dvoulůžko.

Ještě větší komfort poskytují rozkládací postele Twin. V kolekci postelí Twin naleznete postele Isa Twin, Ines Twin, Bella Twin a Rina Twin. Do rozkládací postele Twin se vkládají klasické lamelové rošty v pevném rámu, a to včetně roštů polohovatelných. Rozkládací postel Twin poskytuje díky lamelovým roštům naprosto stejný komfort jako klasické manželské lůžko.

U rozkládací postele určené ke každodennímu spaní je důležité nepodcenit výběr matrace. Ta by měla být pohodlná, nejlépe středně tuhá. 

Dřevěná rozkládací postel jako sedačka k občasnému přespání

V případě, že budete rozkládací postel využívat především jako sedačku a k přespání bude sloužit pouze občas, je pro vás určena řada Sofa. Rozkládací postel Sofa Luke má výsuvný laťový rošt, ve složené poloze má rozměry 90x200cm, po roztažení 170x200cm. K posteli je vhodné vybrat tvrdší matraci, která zajistí pohodlné sezení přes den. Oblíbené jsou také matrace v čalouněném provedení.

Rozložená postel Lara oblá
Rozložená postel Lara oblá
Rozkládací postel Lara Tandem
Rozkládací postel Lara Tandem
Postel Ines Twin složená
Postel Ines Twin složená
Rozložená postel Ines Twin
Rozložená postel Ines Twin
Více možností rozložení
Více možností rozložení
Rozkládací postel Luke
Rozkládací postel Luke

« zpět na seznam článků

Aktuality

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.

07.09 2021

Našeptávač platných adres

Velmi si vážíme vaší přízně a důvěry a je pro nás velkým závazkem vám nabízet služby, které vám zlepší radost z nakupování v našem e-shopu. Proto jsme do našeho e-shopu Rosty.cz implementovali "Aktuální našeptávač platných adres". Věříme, že vám tato služba zlepší zadávání adres a hlavně kontrolu platné adresy.