ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

K nové matraci si rovnou kupte i pořádný budík

To, že je potřeba staré neprodyšné nepohodlné letiště vyměnit za klasickou postel, bylo víc než jasné. Nemělo smysl uvažovat o jeho renovaci a přečalounění, protože mělo svá nejlepší léta za sebou a navíc nevyhovovalo ani svými rozměry. Rozhodnutí zbavit se dvoulůžka urychlil ještě pořad Výměna manželek, kde jedna nepřizpůsobivá rodina měla v ložnici úplně stejný kousek. V tu chvíli padl definitivní ortel – půjde z domu. Sice nebylo jednoduché dostat letitý kus nábytku z pátého patra dolů, protože při jeho výrobě se lepidlem a hřebíky nešetřilo, takže rám postele odolával neskutečně dlouho, ale povedlo se a mohli jsme tedy přistoupit k výběru nové postele.

Do prodejny inzerující zdravé spaní jsme přišli teoreticky připraveni. Nastudovali jsme i řadu informací o materiálech, ze kterých se vyrábějí zdravotní matrace, jaké jsou jejich vlastnosti, jaké technologie se při jejich výrobě používají, jak ovlivňují lidské tělo a jak zkvalitňují spánek. Pokud jde o rám postele, volba byla jasná – bukový masiv. Složitější už to bylo u matrace. Měli jsme vytipovaných pět různých modelů, které bylo potřeba v klidu, jednu podruhé vyzkoušet, tzn. lehnout si do postele, zavřít oči, zaujmout obvyklou spací polohu a snažit se vstřebat co nejvíc impulsů, které konkrétní matrace vysílá. Po pečlivém vyzkoušení nakonec zvítězila matrace z kvalitní HR pěny s impregnací výtažkem aloe vera s antibakteriálními účinky. Matrace je opatřena fyziosystémem, který umožňuje rozložení hmotnosti do sedmi zón a odnímatelný potah je utkán z přírodního bambusového vlákna, bavlny a polyesteru. Takže už bylo potřeba udělat jenom poslední krok – potvrdit objednávku, zaplatit a těšit se, až dorazí postel i s příslušenstvím domů. 

Jelikož se jednalo o zásadní změnu po mnoha letech, naše očekávání „první noci“ bylo veliké. A naplnilo se do puntíku. Díky nové posteli a zdravotní matraci byl spánek natolik kvalitní a hluboký, že jsme zaspali do práce – a ne jednou, zaspali jsme dokonce třikrát po sobě. Takže chystáte-li se pořídit si rovněž zdravé spaní – pořiďte si raději preventivně i pořádný budík.

K nové matraci si kupte i pořádný budík
K nové matraci si kupte i pořádný budík

« zpět na seznam článků

Aktuality

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.

07.09 2021

Našeptávač platných adres

Velmi si vážíme vaší přízně a důvěry a je pro nás velkým závazkem vám nabízet služby, které vám zlepší radost z nakupování v našem e-shopu. Proto jsme do našeho e-shopu Rosty.cz implementovali "Aktuální našeptávač platných adres". Věříme, že vám tato služba zlepší zadávání adres a hlavně kontrolu platné adresy.