ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Zdravé spaní jako prevence bolesti zad

Bolesti zad patří k nejrozšířenějším civilizačním chorobám a z času na čas se s nimi potýká každý dospělý jedinec. Nejčastějšími příčinami jsou sedavé zaměstnání, dlouhodobá práce na počítači, řidičské povolání, špatné pohybové návyky, nevhodná obuv, stres, infekce, nadváha, nadměrná nebo nedostatečná pohybová aktivita. Jedním z důvodů způsobujícím či zhoršujícím bolesti zad bývá i nevhodná poloha při spaní, na kterou má zásadní vliv kvalita postele, matrace a roštu. Je-li příčina bolesti zad v nezdravém spaní, je pomoc jednoduchá – pořiďte si do postele rošt a zdravotní matraci a brzy poznáte, jaký je to rozdíl.

Rošty zabraňují vzniku plísní

Spektrum nabídky roštů do postele je opravdu široké. Na trhu jsou dva základní druhy, a to rošty lamelové a segmentové. Lamelové rošty do postele se vyrábějí v několika variantách – podle šířky, počtu a způsobu uchycení lamel, nosnosti a mohou být pevné, polohovací, motorové, pro přístup k úložnému prostoru se používají rošty výklopné. Segmentové rošty dokáží navíc ideálně rozložit hmotnost těla. Rošty do postele dodávají matraci požadovanou pružnost, měkkost, případně tvrdost, chrání matraci před proležením a zajišťují odvětrávání vlhkosti, díky čemuž je eliminována možnost výskytu plísní, které se u postelí se sololitovými deskami objevovaly poměrně často.

Matrace a rošt spolu musí harmonizovat

Rošt je důležitou spojnicí mezi matrací a postelí, proto je potřeba vybrat takový typ roštu do postele, který je s matrací v dokonalém souladu a zaručuje jí správnou funkčnost a dlouhověkost. Obecně platí pravidlo, že pro nepolohovatelné rošty jsou vhodné matrace s pružinovou kostrou a matrace z pěnových materiálů jsou určeny pro vysoce pružné a polohovatelné rošty. S výběrem ideální kombinace postelového roštu a matrace si ale raději nechejte poradit od odborníků na zdravé spaní.

« zpět na seznam článků

Aktuality

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.

07.09 2021

Našeptávač platných adres

Velmi si vážíme vaší přízně a důvěry a je pro nás velkým závazkem vám nabízet služby, které vám zlepší radost z nakupování v našem e-shopu. Proto jsme do našeho e-shopu Rosty.cz implementovali "Aktuální našeptávač platných adres". Věříme, že vám tato služba zlepší zadávání adres a hlavně kontrolu platné adresy. 

10.05 2021

E-shop ROSTY.cz

10.05.2021 jsme nasadili nový responzivní web Rosty.cz, který se elegantně přizpůsobí každému vašemu zařízení. Jsme s výsledkem velmi spokojeni, takže věříme, že to opět zjednoduší nákup našich výrobků. Pokud zjistíte při brouzdání, nakupování nebo jen tak, že jste na našich stránkách nějakou chybičku, informujte nás, budeme za každý věcný podnět velmi zavázání.