ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Zdravé spaní jako prevence bolesti zad

Bolesti zad patří k nejrozšířenějším civilizačním chorobám a z času na čas se s nimi potýká každý dospělý jedinec. Nejčastějšími příčinami jsou sedavé zaměstnání, dlouhodobá práce na počítači, řidičské povolání, špatné pohybové návyky, nevhodná obuv, stres, infekce, nadváha, nadměrná nebo nedostatečná pohybová aktivita. Jedním z důvodů způsobujícím či zhoršujícím bolesti zad bývá i nevhodná poloha při spaní, na kterou má zásadní vliv kvalita postele, matrace a roštu. Je-li příčina bolesti zad v nezdravém spaní, je pomoc jednoduchá – pořiďte si do postele rošt a zdravotní matraci a brzy poznáte, jaký je to rozdíl.

Rošty zabraňují vzniku plísní

Spektrum nabídky roštů do postele je opravdu široké. Na trhu jsou dva základní druhy, a to rošty lamelové a segmentové. Lamelové rošty do postele se vyrábějí v několika variantách – podle šířky, počtu a způsobu uchycení lamel, nosnosti a mohou být pevné, polohovací, motorové, pro přístup k úložnému prostoru se používají rošty výklopné. Segmentové rošty dokáží navíc ideálně rozložit hmotnost těla. Rošty do postele dodávají matraci požadovanou pružnost, měkkost, případně tvrdost, chrání matraci před proležením a zajišťují odvětrávání vlhkosti, díky čemuž je eliminována možnost výskytu plísní, které se u postelí se sololitovými deskami objevovaly poměrně často.

Matrace a rošt spolu musí harmonizovat

Rošt je důležitou spojnicí mezi matrací a postelí, proto je potřeba vybrat takový typ roštu do postele, který je s matrací v dokonalém souladu a zaručuje jí správnou funkčnost a dlouhověkost. Obecně platí pravidlo, že pro nepolohovatelné rošty jsou vhodné matrace s pružinovou kostrou a matrace z pěnových materiálů jsou určeny pro vysoce pružné a polohovatelné rošty. S výběrem ideální kombinace postelového roštu a matrace si ale raději nechejte poradit od odborníků na zdravé spaní.

« zpět na seznam článků

Aktuality

04.10 2023

Motorový rošt PANTER 42 MOT RADIO

Dovolujeme si Vám představit novinku letošního roku z limitované edice PANTER a to konkrétně motorový rošt PANTER 42 MOT RADIO, který navazuje na velmi oblíbený a prodávaný model motorového roštu ELASTIC 42 MOT RADIO, tento rošt již v naší nabídce nenaleznete. Motorový rošt PANTER 42 MOT RADIO si zachoval konstrukční řešení, kvalitní pohon motoru, bezdrátové ovládání, špičkový design a hlavně precizní kvalitu a zákaznicky příjemnou funkčnost. Hlavní a vyditelný rozdíl oproti předcházejícímu modelu je barva a to nově temná černá.

21.07 2023

Novinky pro rok 2023

Za prvé: Jak jste si všimli, tak jsme výrazně snížili ceny výrobků, konkrétně postelové rošty. Nabídku jsme mírně zjednodušili, oblíbené produkty slevnili a navíc jsme připravili nové kolekce roštů. Už teď v nabídce naleznete laťové rošty BASIC a LUX za opravdu zajímavé ceny. Nově jsme pak pro náročné zákazníky připravili speciální kolekci PANTER, ale o tom vše ještě v jiných článcích...

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.