ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Kolik zón by měla mít matrace

Ortopedické zóny má téměř každá matrace. Některá matrace má tři, jiná pět nebo sedm, jsou i matrace, které jich mají sedmnáct. Samozřejmě jsou i matrace, které ortopedické zóny nemají. Zajímá Vás proč vlastně matrace mají ortopedické zóny? 

Ortopedické zóny matrace slouží k tomu, aby tělo mohlo ležet v anatomicky správné poloze. Což je důležité především v případě, že spíte v poloze naboku. Každá část lidského těla je jinak formovaná a má jinou hmotnost. Tomu musí odpovídat také matrace.

Každá část těla způsobuje na matraci jiný tlak a tomu musí odpovídat tvarování ložné plochy matrace. Ramena potřebují jinou tuhost než kyčle. Proto jsou dnešní moderní zdravotní matrace rozděleny do anatomických zón, které zaručí, že ložná plocha matrace se přizpůsobí potřebám těla a zajistí tak zdravý a pohodlný spánek.

Anatomické zóny jsou zajištěny pěnami různých tuhostí a také průřezy v matraci. 

Ideální jsou matrace se sedmi anatomickými zónami, které mají zóny:

1. Středně tuhou zónu pro hlavu a šíji – ideální je doplnění této zóny anatomickým polštářem z paměťové líné pěny.

2. Odlehčenou ramenní zónu – oblast ramen by měla být měkká. Odlehčení ramen je velmi důležité pro lidi, kteří spí naboku. Vhodné je, pokud má tzv. ramenní kolébku (odlehčení ramen) také lamelový rošt. 

3. Středně tuhé podepření zad pro správnou polohu páteře při spánku na boku i na zádech.

4. Vyztužená zóna pánve a kyčlí – tato oblast těla je nejtěžší, na matraci v této oblasti je vyvíjen největší tlak a proto musí být matrace v této oblasti nejtužší.

5. Odlehčená zóna oblasti stehen – středně tuhá zóna.

6. Měkká zóna v oblasti kolen a lýtek.

7. Středně tuhá zóna dolních končetin.

Výsledkem ortopedických zón matrace je tělo v anatomicky správné poloze během spánku, díky čemuž je spánek hluboký, poskytující tělu regeneraci po namáhavém dni.

« zpět na seznam článků

Aktuality

21.07 2023

Novinky pro rok 2023

Za prvé: Jak jste si všimli, tak jsme výrazně snížili ceny výrobků, konkrétně postelové rošty. Nabídku jsme mírně zjednodušili, oblíbené produkty slevnili a navíc jsme připravili nové kolekce roštů. Už teď v nabídce naleznete laťové rošty BASIC a LUX za opravdu zajímavé ceny. Nově jsme pak pro náročné zákazníky připravili speciální kolekci PANTER, ale o tom vše ještě v jiných článcích...

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.