ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Matrace určené pro rozkládací postele

Rozkládací postele jsou velmi oblíbené, jedná se o praktické postele vhodné do každé domácnosti. Rozkládací postel využijete v dětském pokojíčku, v pracovně, v pokoji pro hosty nebo také v garsoniéře. Největší výhodou rozkládací postele je její variabilita, možnost rozložení na velkou manželskou postel, zatímco ve složeném tvaru postel nezabírá mnoho místa, protože je klasické jednolůžko. Aby Vám rozkládací postel dobře sloužila je potřeba také vybrat vhodné matrace do rozkládací postele. 

Do rozkládací postele můžete vložit klasickou matraci ve standardním rozměru, v případě, že se bude postel rozkládat, je potřeba mít dvě matrace na sobě. Rozměr matrace se řídí rozměrem lehací plochy postele. Pokud má postel lehací plochu v rozměru 90x200, vhodné jsou taktéž matrace 90x200. Pokud má postel lehací plochu v rozměru 80x200, použijete matrace 80x200. V případě použití dvou matrací uložených na sobě ve složeném stavu postele, je vhodné mít matrace ve výšce 15-18cm. Vyšší matrace nejsou vhodné u tohoto typu postele, protože by byla lehací plocha až příliš vysoko.

Dvě matrace uložené na sobě jsou nejvíce vhodné do dětských pokojíčků a tam, kde nepožadujeme, aby postel přes den sloužila jako sedačka. Postel je využívána jako klasické jednolůžko a v případě roztažení postele pouze přesuneme vrchní matraci na rozloženou plochu.

Speciální matrace pro rozkládací postele

Velká část zákazníků si však pořizuje rozkládací postel s tím, že ji bude využívat jako sedačku. V tomto případě je vhodnější koupit speciální matrace určené pro rozkládací postele, kdy jedna z matrací je půlená a slouží jako zádová opěra. 

Rozměry opět volíte podle lehací plochy postele. V případě postele s lehací plochou 90x200 cm kupujete 2 matrace 90x200cm s tím, že jedna z matrací je půlená. Půlená matrace má rozměry 2x45x200cm. U postele s lehací plochou 80x200 se kupují dvě matrace 80x200 a opět jedna je půlená. Půlená matrace má rozměry 2x40x200cm. 

Ve složeném stavu postele slouží tato půlená matrace jako zádová opěrka. Obě části matrace jsou k sobě připevněny zipem a jsou položeny na druhé matraci. Tímto vytvoříte plnohodnotnou sedačku. Na jedné matraci sedíte a o druhou - půlenou se opíráte. Pokud bude sloužit postel častěji pro sezení než pro spaní, je vhodné matrace místo klasického potahu vyrobit v čalounění. Nabízíme šest matrací s možností čalounění, na výběr je sedm barevných vzorů čalounění. Matrace jsou poté celočalouněné.

U šesti typů matrací je také možnost zvolit půlenou matraci zkosenou pro ještě pohodlnější sezení.

Půlená matrace zkosená
Půlená matrace zkosená
Detail půlené matrace
Detail půlené matrace
Dvě matrace na sobě
Dvě matrace na sobě
Čalouněné matrace
Čalouněné matrace
Rozložení postele je velmi variabilní
Rozložení postele je velmi variabilní
Půlená matrace slouží jako zádová opěra
Půlená matrace slouží jako zádová opěra

« zpět na seznam článků

Aktuality

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.

07.09 2021

Našeptávač platných adres

Velmi si vážíme vaší přízně a důvěry a je pro nás velkým závazkem vám nabízet služby, které vám zlepší radost z nakupování v našem e-shopu. Proto jsme do našeho e-shopu Rosty.cz implementovali "Aktuální našeptávač platných adres". Věříme, že vám tato služba zlepší zadávání adres a hlavně kontrolu platné adresy.