ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Zdravý spánek

Spánek je nedílnou součástí života. Spíme proto, abychom načerpali energii na další den. Plnohodnotný spánek je důležitý pro obnovení fyzických a duševních sil, pro vytváření paměťových stop, ale také pro celou řadu metabolických pochodů. Během spánku dochází k regeneraci celého organismu.

První podmínkou pro zdravý a příjemný spánek je kvalitní lůžko, které se přizpůsobí anatomickému tvaru těla a při ležení podpírá páteř ve všech polohách v přirozeném tvaru. Kvalita lůžka má podstatný vliv na uvolnění a regeneraci páteře, kloubů i vnitřních orgánů.

Pokud je postel příliš tvrdá, tělo se snaží přizpůsobit lůžku a dochází k nepřirozenému tlaku na klouby a páteř.

Pokud je lůžko velmi měkké, tělo se během spánku příliš zaboří do podložky, svaly jsou napnuté nebo stlačené a páteř je nepřirozeně prohnutá, orgány nedokážou správně regenerovat.

Správným řešením jsou pružné postelové rošty, které jsou rozděleny do takzvaných anatomických zón, respektujících stavbu lidského těla. Pružné postelové rošty poskytnou potřebné zpevnění nebo naopak změkčení v různých částech lůžka. Tím zůstane páteř ve své přirozené poloze jak při spaní na zádech, tak i na boku. Pružný postelový rošt dokáže přesně kopírovat tlak lidského těla na matraci, netlačí na klouby a nenutí spáče se často otáčet nebo se probouzet s pocitem ztuhlých svalů.

Pohodlí je základ

Abyste se opravdu pohodlně vyspali každou noc, postel musí být pohodlná. Během spánku vás nesmí nic rušit. Poleh na posteli musí být pro tělo příjemný, do postele se musíte každý večer těšit a toho dosáhnete pouze tehdy, když ze své postele uděláte pohodlné a příjemné místo.

Pružný postelový rošt je základem pohodlí v posteli. Ale pouze rošt nestačí. Musí být doplněn kvalitní matrací. Kvalitní zdravotní matrace spolu s roštem poskytne tělu ideální anatomickou polohu  páteře během spánku, přispěje k uvolnění zádového svalstva, dokonale rozloží hmotnost těla a zaručí také cirkulaci vzduchu v lůžku.

Dalším předpokladem zdravého spaní jsou kvalitní lůžkoviny a ložní povlečení. Důležité není pouze to, na co si leháme, ale také čím se přikryjeme. V posteli trávíme třetinu svého života, proto bysme si z lůžka měli vytvořit příjemné místo.

Lůžkoviny by měly být na dotyk jemné a hebké, měly by být nadýchané, splývat, v zimě hřát, vlétě nepřehřívat. Samozřejmě musí poskytovat vysokou hygienu, zdravotní nezávadnost. Polštář musí zajistit hlavě optimální polohu.

Ložní povlečení by mělo být z přírodních materiálů, ideálně ze 100% bavlny. Existují poté různé úpravy bavlny, jako je saténová úprava nebo krep.

Vytvořte si ze svého lůžka příjemné místo pro zdravý spánek, kam se budete každý večer těšit ulehnout a odkud se vám ráno nebude chtít odcházet.

pohodlná postel je základ
pohodlná postel je základ
Zdravý spánek
Zdravý spánek

« zpět na seznam článků

Aktuality

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.

07.09 2021

Našeptávač platných adres

Velmi si vážíme vaší přízně a důvěry a je pro nás velkým závazkem vám nabízet služby, které vám zlepší radost z nakupování v našem e-shopu. Proto jsme do našeho e-shopu Rosty.cz implementovali "Aktuální našeptávač platných adres". Věříme, že vám tato služba zlepší zadávání adres a hlavně kontrolu platné adresy.