ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Antidekubitní matrace

Antidekubitní matrace jsou matrace předcházející vzniku proleženin a jsou určeny především pro osoby dlouhodobě upoutané k lůžku. Proleženiny jsou onemocnění, kterým trpí dlouhodobě ležící pacienti, neboť na určitou část těla je při ležení vyvíjen velký tlak. Tkáň tak postupně odumírá. Podle rozsahu postižení tkáně se rozlišují 4 stupně dekubitů.

Vznik proleženin hrozí zejména u lidí staršího věku, ale i mladší pacienti jsou tomuto riziku vystaveni. Ovlivňuje to především doba působení a intenzita tlaku, odolnost těla a celkový stav a onemocnění pacienta (poškození dotčených částí těla, infekce, snížená imunita, diabetes, psychický stav apod.). Proleženiny by měly být léčeny vždy přednostně, ovšem optimálním stavem je dostatečná a včasná prevence.

Antidekubitní matrace Tropico

Výrobce matrací Tropico má ve své nabídce antidekubitní matrace, které jsou vyrobené ze zdravotně nezávadných materiálů a prošly klinickým hodnocením. Antidekubitní matrace získaly ES prohlášení o shodě a mohou být označeny logem CE.

V současné době usiluje společnost o zařazení do klasifikační třídy I. – zdravotnický prostředek, pasivní antidekubitní matrace. Tato třída stanovuje požadavky na matrace používané v nemocnicích a ústavech pro dlouhodobě nemocné. Ovšem nic nebrání použití antidekubitních matrací Tropico přímo v domácnostech. Jsou užitečnou zdravotní pomůckou a svým složením a konstrukcí mohou zabránit vzniku dekubitů.

Z široké nabídky antidekubitních čili zdravotních matrací doporučujeme např. matraci Maxi, Nina 2014, Aroma Visco nebo Xena Trio. Upoutání na lůžko si nikdo z nás dobrovolně nevolí a vždy je spojeno s dalšími komplikacemi. Pokud je to jen trochu v našich silách, měli bychom takto postiženým lidem v našem okolí co nejvíce pomoci a v rámci možností jim pobyt na lůžku usnadnit. Antidekubitní zdravotní matrace Tropico může být jedním z prostředků, jak toho dosáhnout.

Další často využívanou možností zpříjemnění pobytu na lůžku nemocnému je elektrický rošt, který umožňuje pacientovi dosáhnout jakoukoliv polohu na lůžku bez námahy. Motorový rošt vás zvedne do sedící polohy, můžete si přizvednout nohy pro odkrvení nebo pouze jemně nadzvednout hlavu i nohy. Motorové rošty a antidekubitní matrace zpříjemní a usnadní všední dny jak dlouhodobě připoutaným na lůžku, tak osobám dočasně připoutaným k lůžku například po operacích nebo těžších nemocích.

Antidekubitní matrace
Antidekubitní matrace
Antidekubitní matrace
Antidekubitní matrace
Motorový rošt
Motorový rošt

« zpět na seznam článků

Aktuality

21.07 2023

Novinky pro rok 2023

Za prvé: Jak jste si všimli, tak jsme výrazně snížili ceny výrobků, konkrétně postelové rošty. Nabídku jsme mírně zjednodušili, oblíbené produkty slevnili a navíc jsme připravili nové kolekce roštů. Už teď v nabídce naleznete laťové rošty BASIC a LUX za opravdu zajímavé ceny. Nově jsme pak pro náročné zákazníky připravili speciální kolekci PANTER, ale o tom vše ještě v jiných článcích...

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.