ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Pět tipů pro snadnější vstávání

Asi každý člověk zažil ráno pocit, že se mu ani trochu nechce vylézt z vyhřáté postele a dali byste cokoliv za hodinu spánku navíc. Bohužel to většinou není možné, protože prostě musíte vstávat do práce nebo do školy. Tento problém se většinou ještě umocní po jarní změně času, kdy jsme vlastně donuceni ze dne na den vstávat o hodinu dříve. Dá se něco udělat pro to, aby bylo vstávání jednodušší? Samozřejmě ano, přinášíme pět základních rad, pro snadnější vstávání.

Rada první: choďte spát každý den ve stejný čas

Pokud se chcete každé ráno probouzet přirozeně, musíte svému tělu oznámit, v kolik hodin to má být. Nejlepší způsob, jak to udělat, je chodit každý den spát ve stejný čas, ideálně sedm až osm hodin před tím, než vám zazvoní budík.

Vaše vnitřní hodiny totiž fungují ještě spolehlivěji než digitální hodinky. Pravidelný spánkový režim přispěje k vydatnějšímu spánku i snadnějšímu probouzení, protože tělo bude zvyklé od desíti hodin odpočívat a v šest ráno zase fungovat.

Rada druhá: pořiďte si kvalitní matraci a polštář

Trávíte noci převalováním a hledáním co nejpohodlnější polohy? A když už se vám konečně podaří usnout, už abyste vstávali? Přerušovaný a nepohodlný spánek není ani vydatný, ani zdravý. A po napůl probdělé noci se vám ráno chtít vstávat nebude.

Jestli se chcete kvalitně vyspat, investujte do kvalitní matrace, na které se vaše tělo dokonale uvolní, nepohodlí vás ze spánku rušit nebude. Vyzkoušejte i anatomický polštář, na kterém si odpočinou vaše šíjové svaly i krční páteř!

Rada třetí: ráno se protáhněte

Vstávat a cvičit! Ranní rozcvička vás probudí spolehlivě. Přitom stačí jen pár minut, pusťte si energickou hudbu, zacvičte si jógu nebo třikrát oběhněte blok. Váš organismus si zvykne na ranní aktivitu, a vy díky tomu budete čilejší po celý den!

Rada čtvrtá: dopřejte si vydatnou snídani

Připravte si každé ráno bohatou hostinu! Představa dobrého jídla vás z postele vytáhne sama o sobě. Navíc se vůbec nemusíte omezovat, co se kalorií týče, na jejich spálení totiž máte celý den. Ideální snídaně je plná zdravých sacharidů a ovoce. Dali byste si třeba jogurt s ovesnými vločkami, banánem a javorovým sirupem?

Rada pátá: vstávejte, když je váš spánek nejlehčí

Nechcete se probudit uprostřed příjemného snu? Stáhněte si do chytrého telefonu aplikaci, která dokáže sledovat fáze vašeho spánku. Večer jen nastavíte, v jakém časovém úseku si přejete vstávat (například 6:30-7:00), a telefon se vás pokusí probudit ve chvíli, kdy neprobíhá hluboká fáze spánku. Přerušení takzvaného REM spánku je totiž nezdravé, je to šok pro nervovou soustavu, a může vést k celodenní únavě a nervozitě.

Doufáme, že každé vaše ráno bude dobré ráno!

« zpět na seznam článků

Aktuality

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.

07.09 2021

Našeptávač platných adres

Velmi si vážíme vaší přízně a důvěry a je pro nás velkým závazkem vám nabízet služby, které vám zlepší radost z nakupování v našem e-shopu. Proto jsme do našeho e-shopu Rosty.cz implementovali "Aktuální našeptávač platných adres". Věříme, že vám tato služba zlepší zadávání adres a hlavně kontrolu platné adresy.