ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Abychom na matraci spali zdravě

Skoro v každém článku o zdravém spánku se dozvíte, jak je pro kvalitní spánek důležitá čerstvě vyvětraná ložnice. Ideální pokojová teplota pro zdravé spaní se pohybuje mezi 16-18oC, většina lidí je však v dnešní době zvyklá na teplejší prostředí a proto je lékařsky i vědecky doporučená teplota v místnosti v celoročním průměru 18-21oC.

Neméně důležité je však dostatečné odvětrání samotné postele. Kvalitu našeho spánku ovlivňuje nejen pohodlné ležení, kterou zajistí ortopedická matrace, ale také to, že se v lůžku nezachycuje veškerá vlhkost a kožní šupinky, které lidské tělo vyprodukuje během noci.

Proto nejen alergici ocení tolik potřebnou hygienu lůžka - snížení objemu prachu, roztočů a dalších dráždivých prvků zachycených v matraci, které během spánku způsobují dýchací obtíže.

Zní to možná jednoduše, ale jak můžete zajistit správný odvod vlhkosti v lůžku?

Základním předpokladem pro správnou cirkulaci vzduchu v lůžku je prodyšná podložka pod matraci, neboli uložit matraci na lamelový rošt. I matrace z nejmodernějších materiálů uložená na obyčejnou pevnou desku ztrácí jednu ze svých výhod, a to přirozený odvod vlhkosti a jemného prachu zachyceného v jejím jádru. Lamelový rošt díky své konstrukci podporuje přirozené proudění vzduchu mezi postelí, matrací a okolním prostorem v ložnici. Navíc lamelové rošty zvyšují ortopedické vlastnosti matrace a spánek je tak ještě pohodlnější.

Lamelový rošt prokazatelně prodlužuje životnost matrace díky lepšímu udržování čistého a suchého jádra a tím šetří Vaše peníze.

V případě úložného prostoru pod postelí je důležité prostor nepřeplňovat, aby mohl proudit vzduch i přes úložný prostor.

Kvalitu spánku zvýšíte díky přirozenému proudění vzduchu v bezprostředním okolí postele, a tak přispějete ke svému zdravému a klidnému odpočinku.

Správné větrání postele zajistí lamelový rošt
Správné větrání postele zajistí lamelový rošt

« zpět na seznam článků

Aktuality

04.10 2023

Motorový rošt PANTER 42 MOT RADIO

Dovolujeme si Vám představit novinku letošního roku z limitované edice PANTER a to konkrétně motorový rošt PANTER 42 MOT RADIO, který navazuje na velmi oblíbený a prodávaný model motorového roštu ELASTIC 42 MOT RADIO, tento rošt již v naší nabídce nenaleznete. Motorový rošt PANTER 42 MOT RADIO si zachoval konstrukční řešení, kvalitní pohon motoru, bezdrátové ovládání, špičkový design a hlavně precizní kvalitu a zákaznicky příjemnou funkčnost. Hlavní a vyditelný rozdíl oproti předcházejícímu modelu je barva a to nově temná černá.

21.07 2023

Novinky pro rok 2023

Za prvé: Jak jste si všimli, tak jsme výrazně snížili ceny výrobků, konkrétně postelové rošty. Nabídku jsme mírně zjednodušili, oblíbené produkty slevnili a navíc jsme připravili nové kolekce roštů. Už teď v nabídce naleznete laťové rošty BASIC a LUX za opravdu zajímavé ceny. Nově jsme pak pro náročné zákazníky připravili speciální kolekci PANTER, ale o tom vše ještě v jiných článcích...

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.