ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Abychom na matraci spali zdravě

Skoro v každém článku o zdravém spánku se dozvíte, jak je pro kvalitní spánek důležitá čerstvě vyvětraná ložnice. Ideální pokojová teplota pro zdravé spaní se pohybuje mezi 16-18oC, většina lidí je však v dnešní době zvyklá na teplejší prostředí a proto je lékařsky i vědecky doporučená teplota v místnosti v celoročním průměru 18-21oC.

Neméně důležité je však dostatečné odvětrání samotné postele. Kvalitu našeho spánku ovlivňuje nejen pohodlné ležení, kterou zajistí ortopedická matrace, ale také to, že se v lůžku nezachycuje veškerá vlhkost a kožní šupinky, které lidské tělo vyprodukuje během noci.

Proto nejen alergici ocení tolik potřebnou hygienu lůžka - snížení objemu prachu, roztočů a dalších dráždivých prvků zachycených v matraci, které během spánku způsobují dýchací obtíže.

Zní to možná jednoduše, ale jak můžete zajistit správný odvod vlhkosti v lůžku?

Základním předpokladem pro správnou cirkulaci vzduchu v lůžku je prodyšná podložka pod matraci, neboli uložit matraci na lamelový rošt. I matrace z nejmodernějších materiálů uložená na obyčejnou pevnou desku ztrácí jednu ze svých výhod, a to přirozený odvod vlhkosti a jemného prachu zachyceného v jejím jádru. Lamelový rošt díky své konstrukci podporuje přirozené proudění vzduchu mezi postelí, matrací a okolním prostorem v ložnici. Navíc lamelové rošty zvyšují ortopedické vlastnosti matrace a spánek je tak ještě pohodlnější.

Lamelový rošt prokazatelně prodlužuje životnost matrace díky lepšímu udržování čistého a suchého jádra a tím šetří Vaše peníze.

V případě úložného prostoru pod postelí je důležité prostor nepřeplňovat, aby mohl proudit vzduch i přes úložný prostor.

Kvalitu spánku zvýšíte díky přirozenému proudění vzduchu v bezprostředním okolí postele, a tak přispějete ke svému zdravému a klidnému odpočinku.

Správné větrání postele zajistí lamelový rošt
Správné větrání postele zajistí lamelový rošt

« zpět na seznam článků

Aktuality

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.

07.09 2021

Našeptávač platných adres

Velmi si vážíme vaší přízně a důvěry a je pro nás velkým závazkem vám nabízet služby, které vám zlepší radost z nakupování v našem e-shopu. Proto jsme do našeho e-shopu Rosty.cz implementovali "Aktuální našeptávač platných adres". Věříme, že vám tato služba zlepší zadávání adres a hlavně kontrolu platné adresy.