ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Matrace do rozkládací postele

Pokud si pořizujete rozkládací postel s úložným prostorem jako je například Ester Tandem, Tina Tandem, Sára Tandem, Lara Tandem, Cora Tandem nebo Tarja Tandem, tak možná váháte, který typ matrací je těchto rozkládacích postelí vhodnější. Zda dvě matrace v rozměru 90x200cm, které budou v posteli uložené na sobě, nebo jednu matraci v rozměru 90x200cm a jednu matraci půlenou, která slouží v posteli ve složeném stavu zároveň jako zádová opěra - tedy matrace do rozkládací postele.

Manželská postel v noci, sedačka přes den

V případě, že rozkládací postel pořizujete ke každodennímu spaní, ale zároveň přes den budete mít postel složenou a bude Vám sloužit jako sedačka k sezení, je pro Vás vhodná varianta jedné klasické matrace v rozměru 90x200cm a jedné matrace půlené.

Půlená matrace se skládá ze dvou částí v rozměrech 45x90cm, tyto dvě části jsou spojené zipem. Přes den slouží celá matrace jako sedací část a matrace půlená slouží jako zádová opěra. Výhodou je úložný prostor pod postelí, do kterého snadno uložíte lůžkoviny. Pro spaní rozkládací postel rozložíte a z půlené matrace získáte matraci v rozměru 90x200, celková lehací plocha je poté stejná jako u klasické manželské postele 180x200cm (foto Varianta 3).

Půlená matrace nabízí více variant použití a rozložení. Postel může být například rozložena z ¾, kdy vedle matrace 90x200 uložíte jednu půlenou část 45x200 a druhá půlená část slouží jako opěra zad (foto Varianta 2). Takto máte ložnou plochu 135x200cm. Pro další možné varianty rozložení půlené matrace naleznete ve fotogalerii tohoto článku.

Půlenou variantu matrací do rozkládacích postelí nejčastěji lidé volí do garsonek, kde rozkládací postel slouží ke každodennímu spaní nebo do hostinských pokojů pro hosty, kde je postel po většinu doby složená a v případě návštěvy získáte velké lůžko, na které návštěvu můžete uložit. Pokud se obáváte, že u půlené matrace Vám při spaní bude vadit rozpůlená matrace, že Vám neposkytne takový komfort spaní, jako matrace vcelku, dá se tato situace, pokud by nastala, jednoduše řešit chráničem matrace, který půlenou matraci zarovná.

Rozkládací postel do dětských pokojíčků

Rozkládací postele se pořizují také do dětských pokojíčků, kde se rozkládají v případě návštěvy. V tomto případě je vhodnější do postele koupit dvě matrace v rozměru 90x200cm, které jsou většinu času na sobě a dítěti slouží jako klasické lůžko. V případě potřeby se postel  rozloží a matrace se uloží vedle sebe, získáte tak ložnou plochu velké manželské postele 180x200.

Ideální výška matrací v případě položení na sobě je 15-18cm. Při položených matracích na sobě tak získáte jednolůžko s příjemnou výškou 60cm.

Rozkládací postel s úložným prostorem typu Tandem je vhodná pro každodenní spaní. Tyto rozkládací postele jsou velmi kvalitní a mají široké použití. Dá se říci, že si své místo najdou v každé domácnosti, protože kdo z nás občas nepotřebuje někam uložit návštěvu.

Pro Rosty.cz Petra Ševěčková

1 - 2  >> následující
Rozkládací postel jako sedačka
Rozkládací postel jako sedačka
Dvě matrace uložené na sobě
Dvě matrace uložené na sobě
Rozložená postel
Rozložená postel
Rozkládací postel Lara Tandem
Rozkládací postel Lara Tandem
Varianta 1
Varianta 1
Varianta 2
Varianta 2
Rozložená půlená matrace - varianta 3
Rozložená půlená matrace - varianta 3
Varianta 4
Varianta 4
Půlené matrace Varianta 5
Půlené matrace Varianta 5
1 - 2  >> následující

« zpět na seznam článků

Aktuality

21.07 2023

Novinky pro rok 2023

Za prvé: Jak jste si všimli, tak jsme výrazně snížili ceny výrobků, konkrétně postelové rošty. Nabídku jsme mírně zjednodušili, oblíbené produkty slevnili a navíc jsme připravili nové kolekce roštů. Už teď v nabídce naleznete laťové rošty BASIC a LUX za opravdu zajímavé ceny. Nově jsme pak pro náročné zákazníky připravili speciální kolekci PANTER, ale o tom vše ještě v jiných článcích...

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.