Jak vybrat lamelové rošty

Každý člověk stráví v posteli třetinu svého života. Kvalitní lamelový rošt je nezbytný předpoklad pohodlného spaní. Každý, kdo chce své spaní zlepšit a dopřát si nový lamelový rošt, si musí zodpovědět hned několik otázek. Nabídka roštů na trhu je široká a před zvolením toho pravého je nutné zvážit, jaké funkce má rošt splňovat.

Pevný nebo polohovací lamelový rošt

Lamelové rošty lze rozdělit na pevné nebo polohovací. Pevné lamelové rošty plní pouze svou základní funkci, kterou je zvýšení ortopedických vlastností matrace a odvětrávání matrace. Polohovací rošty umožňují rošt polohovat v oblasti hlavy a nohou, rošty mají většinou několik poloh. Možnost polohovat rošt podle potřeby zvyšuje pohodlí postele. Můžete si zvednout nohy, když Vás bolí nebo si postel zvednout při čtení.

Manuálně nebo elektricky polohovací rošt

Polohovací rošty se rozdělují podle způsobu polohování. Základní jsou manuálně polohovací rošty, které polohujete manuálně - ručně. Tyto rošty mívají v oblasti hlavy 15 poloh a 10 poloh v oblasti nohou.

Mnohem komfortnější jsou motorové rošty, které polohujete pomocí motoru pouhým stisknutím tlačítka na ovladači roštu. Výhodou elektrického roštu je to, že jej polohujete a nemusíte z postele vstávat. Elektrické rošty se polohují stejně jako manuálně polohovací v oblasti hlavy (většinou až do sedu) a v oblasti nohou. Elektrický rošt funguje velmi jednoduše, ležíte na posteli a stisknutím příslušného tlačítka si zvednete část hlavy, nohou nebo obojí zároveň do polohy, která Vám vyhovuje.

Lamelový rošt s 28 nebo 42 lamelami

Lamelové rošty se rozdělují také podle počtu lamel. Nejlevnější lamelové rošty mohou mít pouze 15 lamel, ale kvalitnější rošty mají většinou 28 nebo 42 lamel. Rošt s 28 lamelami je plně dostačující, pokud však hledáte ještě větší pohodlí, zvolte rošt se 42 lamelami. Ideální je, pokud jsou rošty upevněny v pružných kaučukových pouzdrech nad rámem roštu, protože takovýto lamelový rošt se natáčí a reaguje po celé své délce a poskytuje ještě vyšší komfort spaní.

Lamelové rošty s přístupem do úložného prostoru

V případě, že máte postel s úložným prostorem, který je pevně zabudovaný v posteli, budete potřebovat lamelový rošt s přístupem do úložného prostoru. V této kategorii máte na výběr tři základní varianty roštu – pevný rošt s bočním přístupem do úložného prostoru, polohovací rošt s přístupem do úložného prostoru a motorový rošt.

Pevný rošt s bočním přístupem do úložného prostoru, kdy se do úložného prostoru dostanete zboku, zvednutím roštu. Tyto rošty jsou většinou opatřeny písty, které zvednutí usnadňují. Dalším typem je polohovací rošt s přístupem do úložného prostoru pomocí zvednutí nožní části roštu. Tento typ roštu je polohovací v oblasti hlavy i nohou, do úložného prostoru se dostanete zvednutím roštu v oblasti nohou. Taktéž tyto rošty mají většinou písty, které zvednutí usnadňují.

Existují také speciální motorové rošty umožňující přístup do úložného prostoru. Tyto rošty jsou ploché, aby motor nezasahoval do úložného prostoru a přístup do úložného prostoru je možný manuálním zvednutím nožní části roštu.

Rošty s vyšší nosností

V případě, že standardní rošty s nosností do 130 kg jsou pro Vás nedostačující, volte mezi rošty s vyšší nosností, kde naleznete rošty s nosností až do 180 kg. Tyto rošty mají zesílenou konstrukci a speciální lamely a pouzdra s vyšší odolností proti zatížení.

Pevný lamelový rošt
Pevný lamelový rošt
Polohovací lamelový rošt
Polohovací lamelový rošt
Motorový rošt
Motorový rošt
Pevný rošt s bočním přístupem do ÚP
Pevný rošt s bočním přístupem do ÚP
Polohovací rošt se vstupem do ÚP
Polohovací rošt se vstupem do ÚP
Motorový rošt s přístupem do ÚP
Motorový rošt s přístupem do ÚP

« zpět na seznam článků

Aktuality

07.09 2021

Našeptávač platných adres

Velmi si vážíme vaší přízně a důvěry a je pro nás velkým závazkem vám nabízet služby, které vám zlepší radost z nakupování v našem e-shopu. Proto jsme do našeho e-shopu Rosty.cz implementovali "Aktuální našeptávač platných adres". Věříme, že vám tato služba zlepší zadávání adres a hlavně kontrolu platné adresy. 

10.05 2021

E-shop ROSTY.cz

10.05.2021 jsme nasadili nový responzivní web Rosty.cz, který se elegantně přizpůsobí každému vašemu zařízení. Jsme s výsledkem velmi spokojeni, takže věříme, že to opět zjednoduší nákup našich výrobků. Pokud zjistíte při brouzdání, nakupování nebo jen tak, že jste na našich stránkách nějakou chybičku, informujte nás, budeme za každý věcný podnět velmi zavázání.

27.04 2021

Matrace a jejich tvrdost

Do této chvíle jsme používali k zobrazování tuhosti matrace hvězdičky se škálou od 1 do 5ti, což odpovídalo jednoduššímu, ale ne zcela přesnému zobrazení tuhosti matrace, nicméně pro lepší orientaci jsme toto zobrazování vylepšili novou škálou a to od 1 do 6ti. Nové barevné čtverečky upozorní na použitý materiál a také zobrazí pocitovou tuhost matrace.