ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Matrace VIRTA BIO - recenze

Matrace Virta Bio je pěnová sendvičová velmi kvalitní matrace. Prvně co Vás zaujme na matraci je snímatelný potah matrace, který je příjemný na dotek a má velmi moderní prošití. Prošití potahu matrace při vložení do postele působí velmi moderně a už na první pohled jde vidět, že se nejedná o klasickou konfekci matrací. Potah matrace VIRTA BIO je snímatelný, zip je po celém obvodu a potah matrace lze rozdělit na dvě samostatné části, které lze samostatně prát v domácí pračce na 60°C. Rozepnutí potahu zvládne úplně každý, jednoduše se táhne za zip po obvodu matrace až se potah rozdělí.

Po sejmutí potahu se objeví jádro zdravotní matrace, které je potaženo tzv."punčochou", jedná se o obal, který slouží k jednoduchému vracení potahu na matraci, díky punčoše je nasazování potahu na matraci velmi jednoduché a zvládne to každá šikovná hospodyňka. Punčochu již nedoporučujeme sundávat, je to zbytečné. Odhalili jsme jádro matrace, jedná se o tři desky poskládané na sobě - tzn. sendvičově (jedná se o sendvičové matrace), každá deska má jinou tuhost a barvu. Dvě desky jsou zelené (zelená a tmavě zelená), ty jsou po stranách matrace a uprostřed je bělejší "nejtvrdší" deska. Už pohledem poznáte, že se jedná o matraci, která má každou stranu s jinou tuhostí (rozdíl barev). Pěny jsou již při pohledu a omaku velmi kvalitní a jsou i ortopedicky profilované, takže se jedná o profilované sedmizónové matrace.

Zajímavostí jsou zelené pěny, jedná se o BIO pěny, kde při výrobě došlo k nahrazení některých ropných produktů, látkou obsahující přírodní oleje (v tomto případě SOYA), pěny jsou i příjemné na dotek, celková výška jádra je cca 16 cm, což je dostatečná výška zdravotní matrace. Použité pěny jsou tzv. BIO pěny jedná se o speciální pěny s delší životnosti, které obsahují místo některých ropných produktů výtažky ze SOYI, takže matrace doporučujeme i pro děti a navíc se matrace časem moc neproleží. Matrace se vyrábí pod značkou GREEN SLEEP, což zaručuje určitou známku kvality. Jádro na nás udělalo velmi dobrý dojem, takže jsme se při seznámeni s pěnou těšili, jaké bude ležení na matraci.

Matraci VIRTA BIO jsme zpátky oblékli do potahu, což bylo překvapivě rychle, jde vidět  že matraci vyrábí lidé pro lidi, zde si všímáme potahu, který se jednoduše nasadil a zapnul a navíc potah je na dotek poměrně hustý a pevný. Matraci pokládáme na lamelový rošt, je dobré každou matraci ukládat na lamelové rošty, nejlépe 28 lamelový nebo 42 lamelový rošt. Lamelové rošty prodlužují životnost matrace. Prvně si na matraci sedáme zde jasně cítíme, že matrace je příjemně pevná, zadeček se propadne, ale nezaboří, zkoušíme vstávat, opíráme se o ruce a vstáváme, cítíme že se lze o matraci opřít, tuto vlastnost ocení starší zákazníci. Matrace je příjemná i na posed.

Konečně leháme, matrace pod námi mírně pruží, je to příjemné, ale přesto bychom konstatovali, že matrace patří do kategorie tvrdších matrací, ale příjemných. Otáčíme se, doprava, doleva, matrace pracuje, cítíme že se snaží pružit je to příjemné, tělo je v ortopedicky správné poloze na zádech i na boku. Setrváváme na zádech cca 15 minut, leháme na bok, opět cca 10 minut zkouška, dáváme si ruku pod hlavu, cítíme mírný tlak matrace - ruka - hlava, ale dá se to vydržet s ortopedickým polštářem je pocit poležení velmi příjemný. Matrace ještě ukládáme na motorové rošty, matrace je vhodná na motorový rošt, tak zkoušíme, jak matrace polohuje. Matrace na polohovacím roštu polohuje pouze pod zátěží, tzn. že musíte na matraci ležet. Polohování probíhá bez problému a matraci VIRTA BIO můžeme na polohovací rošty doporučit.

OK, známe předběžný závěr, matrace u nás prošla hodnocením. Nyní matraci musíme podrobit ještě většímu zátěžovému testu a vyzkoušet se na matraci vyspat několik nocí, než udělíme hodnocení stejně jako ve škole (1 nejlepší známka - 5 neprošla) + doplníme náš subjektivní pocit.

Hodnocení matrace VIRTA BIO:

Poleh na matraci: 2 z 5ti - poleh je tvrdší, přesto příjemný

Posed na matraci: 1 z 5ti - příjemný a doporučujeme matraci i starším lidem (z matrace se dobře vstává)

Tvrdost matrace: 3 z 5ti - matrace patří mezi tvrdší matrace

Potah: 2 z 5ti - snímatelný, pratelný na 60°C, hezký vzor a rozdělitelný na dvě části

Dvě strany tuhosti: ANO - matrace má každou stranu matrace o jiné tuhosti

Potah: snímatelný - na dvě části

Celková výška: cca 17 cm - 16 cm jádro + 1 cm potah

Váha matrace: cca 10 kg (náš odhad) - přesně jsme to nevážili

Zvláštnost: BIO pěna se SOYA

Polohování: matraci lze použít i pro polohovací a motorové rošty (polohování u motorových roštů pouze pod zátěží - musí na matraci někdo ležet)

Celkový dojem: 2 z 5ti - velmi kvalitní dojem na nás udělala matrace VIRTA BIO

Závěrem: Matrace VIRTA BIO nás mile překvapila, osobně bychom ji doporučovali dětem (dětské matrace) a starším lidem (skloubení kvalitního posedu i polehu) a nebo zákazníkům, kteří požaduji tvrdší, ale příjemnou matrací za rozumnou cenu. Výsledná známka od nás je 2 z 5ti.

Matrace Virta Bio
Matrace Virta Bio

« zpět na seznam článků

Aktuality

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.

07.09 2021

Našeptávač platných adres

Velmi si vážíme vaší přízně a důvěry a je pro nás velkým závazkem vám nabízet služby, které vám zlepší radost z nakupování v našem e-shopu. Proto jsme do našeho e-shopu Rosty.cz implementovali "Aktuální našeptávač platných adres". Věříme, že vám tato služba zlepší zadávání adres a hlavně kontrolu platné adresy.