ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Co je lamelový rošt?

Současnost

Lamelový rošt může být vyrobený ze dřeva, méně častěji ze železa nebo z umělé hmoty. Lamelový rošt se skládá se z pevného rámu a lamel, které jsou v rámu uloženy.

Nejrozšířenější jsou lamelové rošty dřevěné, které mají pevný dřevěný rám a dřevěné lamely. Lamely jsou lepené z několika vrstev dřeva, díky čemuž jsou pružné. Počet lamel roštu je různý, může jich být 10-42. Nejčastěji má rošt 28 nebo 42 lamel.

Funkce

Hlavní funkce lamelového roštu je zvýšení ortopedických vlastností matrace a její odvětrání, aby se v posteli netvoříla plíseň. Další funkce záleží na typu roštu. Polohovací rošt umožňuje polohování roštu, jsou rošty, které umožňují přístup do úložného prostoru postele.

Typy lamelového roštu

Základním typem lamelového roštu je pevný rošt. Polohovací lamelový rošt umožňuje manuální polohování roštu v oblasti hlavy a nohou. Motorový rošt potom umožňuje polohování roštu pomocí motoru.

« zpět na seznam článků

Aktuality

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.

07.09 2021

Našeptávač platných adres

Velmi si vážíme vaší přízně a důvěry a je pro nás velkým závazkem vám nabízet služby, které vám zlepší radost z nakupování v našem e-shopu. Proto jsme do našeho e-shopu Rosty.cz implementovali "Aktuální našeptávač platných adres". Věříme, že vám tato služba zlepší zadávání adres a hlavně kontrolu platné adresy.