ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Chrápání: Zabiják lásky!

Podobnou poruchou přitom „trpí“ podle posledních výzkumů až 40 % české dospělé populace a každý třetí Evropan. Myslíte, že strádá spíš okolí? Omyl! Samotné chrápání není jen sociální problém, často ho totiž provázejí i zástavy dýchání, které můžou trvat i neuvěřitelných 90 vteřin. Pak jde o závažnou zdravotní komplikaci. Při takové epizodě může dojít k nedostatku kyslíku v těle, odkrvení některých částí organismu a zvýšení produkce adrenalinu. To bývá příčinou mozkové mrtvice či srdečního infarktu. I nádor v oblasti krčních, nosních nebo ušních dutin se někdy projevuje jako „pouhé“ chrápání.“ Chrápe každý třetí z nás!

Proč chrápeme?

Nepříjemné zvuky z postele způsobuje průchod vzduchu zúženými místy horních cest dýchacích. Rozechvívají se stěny dýchacích cest nebo volnému dýchání brání uvolněné tkáně. Nejčastější překážkou bývá měkké patro, jazyk nebo čípek. Chrápání může být geneticky podmíněné vrozenou špatnou stavbou měkkého patra. K deformaci může dojít i při úrazu hlavy nebo s věkem, vlivem povolování svalů. Chrápání v posteli se dá také vyvolat užíváním některých léků - hlavně těch, které snižují svalové napětí, a také kortikoidů, které zase způsobují ukládání tuků v oblasti krku.


« zpět na seznam článků

Aktuality

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.

07.09 2021

Našeptávač platných adres

Velmi si vážíme vaší přízně a důvěry a je pro nás velkým závazkem vám nabízet služby, které vám zlepší radost z nakupování v našem e-shopu. Proto jsme do našeho e-shopu Rosty.cz implementovali "Aktuální našeptávač platných adres". Věříme, že vám tato služba zlepší zadávání adres a hlavně kontrolu platné adresy.