ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Jak zaručeně usnout? Zapomeňte na práci a dejte si sklenku!

Práci do postele netahejte

Jste ten typ, který když si lehne a zavře oči, v hlavě se mu začnou honit myšlenky na zaměstnání? Skončete tento maraton vtíravého uvažování, co by kdyby. Potřebujete-li si srovnat myšlenky v hlavě, uvařte si hrnek dobrého čaje, nebo si pusťte oblíbený film! Do postele práce nepatří! Ledaže byste pracovali v porno průmyslu…

Ložnice je místem klidu a odpočinku

Pokud potřebujete něco udělat, rozhodně tak nečiňte v ložnici. Při učení na zkoušky nebo přípravě do práce si k materiálům raději sedněte v obývacím pokoji nebo kuchyni (pozor na pochoutky z lednice), pokud se totiž budete soustavně zatěžovat mozek v posteli, odnaučíte se v ní odpočívat (a nanejvýš tak usnete). To platí i pro pracovní kout, pokud ho máte v ložnici, vystěhujte jej pryč, stejně jako počítač a televizi. Při spánku by vás nemělo nic rušit.

Vyvětrejte si a zatáhněte závěsy

Než se uložíte do postele, pořádně místnost vyvětrejte a stáhněte topení. Přetopený pokoj a peřina jsou přímo odpůrci spánku. Skoro stejně jako veselí a rozdovádění sousedé. Pokud chcete spát, potřebujete klid. Takže v případě potřeby „umlčte“ či alespoň ztište sousedy a zatáhněte závěsy nebo žaluzie.

Sklenička je povolená

Pokud se vám lépe usíná po skleničce vína nebo kapce něčeho ostřejšího, není důvod, abyste si ji občas nedopřáli. Jen pozor, aby se z toho nestal nebezpečný zvyk.

Záleží také, na čem spíte

Alfou i omegou dobrého spánku je kvalitní postel a matrace. Z toho důvodu se nevyplatí na nich šetřit, každému totiž vyhovuje něco jiného. Než si tedy obstaráte novou matraci, v obchodě si ji dobře vyzkoušejte.  Neměla by být moc měkká, abyste se do ní nezabořili, ale také moc tvrdá. Zkrátka musí být tak akorát.


« zpět na seznam článků

Aktuality

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.

07.09 2021

Našeptávač platných adres

Velmi si vážíme vaší přízně a důvěry a je pro nás velkým závazkem vám nabízet služby, které vám zlepší radost z nakupování v našem e-shopu. Proto jsme do našeho e-shopu Rosty.cz implementovali "Aktuální našeptávač platných adres". Věříme, že vám tato služba zlepší zadávání adres a hlavně kontrolu platné adresy.