ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Aby se ti ráno lépe vstávalo

Přestože nás o důležitosti vstávání a ranní rozcvičky učili již kreslení Králíci z klobouku, většina z nás je po ránu schopná sotva se docourat do koupelny. Jak se tedy vyhnout takovýmto ranním nepřijemnostem a vstávat s úsměvem? Mám pro vás pár tipů! 

Dej posteli good bye 

Když už sis dala tu práci a vstala, tak tě jakási kouzelná síla táhne zase zpátky do postele? Stop! Prostě se tam nevracej. Pomůže třeba co nejdříve opustit ložnici. Ovšem málokterá z nás má zvlášť ložnici a zvlášť pokoj. Zkus tedy svou postel ustlat nebo přes ni přehoď deku, pokud to obyčejně neděláš. Do takové ustlané postele už se ti nebude chtít vracet tolik jako do té rozehřáté a neustlané ;)

Nahoď zdravou barvu

Co nejdříve po probuzení si opláchni obličej studenou vodou. Ale jako opravdu studenou! Teplá voda totiž neprokrví obličej tak důkladně jako studená a také tě tolik neosvěží. Po dlouhém spánku je tvůj obličej bledý a zapadlý? Díky studené obličejové spršce získá správnou narůžovělou barvu. Navíc na umytý obličej se mnohem lépe nanáší make-up, pudr aj..

Zažeň žízeň

Předpokládejme, že spíš osm hodin. Za tu dobu tvé tělo nedostane vůbec žádné tekutiny. Nějaké má sice ještě z večera, ale teď ráno potřebuje dodat nové. Vypij ráno tedy alespoň jednu skleničku (čtvrt litru) nějakého pití. Pro dobrý ranní start je vhodný třeba čaj nebo káva. Pozor na džusy, sice se doporučují, ale jen v malém množství, protože jsou močopudné a můžou pak příliš zaměstnávat tvůj močový měchýř. Já osobně doporučuji dát do sklenky vlažné vody kolečko citrónu a půl lžičky cukru. Takový nápoj vás dokáže nastartovat :)

Zažeň hlad

Zde platí to samé co u předchozího bodu. Pokud si myslíš, že když naplníš žaludek vodou, už nemusíš jíst, jsi na omylu. Ani vynechávání snídaně není zdravé. To, co slýcháváš skoro každý den v reklamách v televizi, že snídaně dělá den, je pravda. Ze snídaně totiž tělo bere až 30 procent energie na celý den. Neodkládej tedy snídani s tím, že si něco koupíš v bufetu. Snídat by se mělo do jedné hodiny od probuzení, už jen proto, abys měla energii na cestu do školy nebo do práce :)

Smile please

Pokud ranní vstávání zvládáš bez problémů, můžeš si pogratulovat. Pokud ne, sem si jistá, že to chce jen pevnou vůli. A nezapomeň, že s úsměvem jde všechno lépe. Usměj se tedy na sebe jen tak do zrcadla a pochval si účes nebo oblečení. Vždyť už jen tím, že vstaneš dříve z postele, získáš ještě spoustu výhod. Nejsi od rána ve stresu, stihneš si ještě zopakovat učivo na test, vychutnáš si snídani a můžeš si ještě v klidu skočit třeba na Facebook a popřát všem krásné dobré ráno :) 

Spánková laboratoř
Spánková laboratoř
Spirit Superior Cloud
Spirit Superior Cloud
Spirit Superior Comodore
Spirit Superior Comodore
Spirit Superior Latex
Spirit Superior Latex
Spirit Superior Triumph
Spirit Superior Triumph
Spirit Superior Visco
Spirit Superior Visco

« zpět na seznam článků

Aktuality

21.07 2023

Novinky pro rok 2023

Za prvé: Jak jste si všimli, tak jsme výrazně snížili ceny výrobků, konkrétně postelové rošty. Nabídku jsme mírně zjednodušili, oblíbené produkty slevnili a navíc jsme připravili nové kolekce roštů. Už teď v nabídce naleznete laťové rošty BASIC a LUX za opravdu zajímavé ceny. Nově jsme pak pro náročné zákazníky připravili speciální kolekci PANTER, ale o tom vše ještě v jiných článcích...

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.