ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Řekni mi jak spíš a já ti řeknu jaký jsi

Profesor Chris Idzikowski, ředitel Edingburského Centra spánku zkoumal šest nejčastějších poloh spánku a zjistil, že každá z poloh je spojená s určitými povahovými rysy.

Když jsme vzhůru, všichni si uvědomujeme řeč těla a vnímáme ji. Když si lehneme do postele a usneme, naše podvědomí o nás také mnoho vypovídá. Velmi zajímavé je, že pozice při spánku o nás často říká něco jiného, než co bychom očekávali.

Profesor Idzikowski rozděluje pozice při spánku takto:

Poloha plodu – takžo usínají ti, kteří se schoulí do polohy plodu a ruce mají složené před tváří. Tato poloha je nejoblíbenější, usíná takto 41 % lidí. Poloha plodu je typická především pro ženy, protože dvakrát více žen než mužů v této poloze usíná.

Poloha plodu je charakteristická pro ty, kteří se zdají být zvenčí silní a jistí, ale uvnitř jsou citliví a plaší. Pokud se s nimi seznámíte, jsou zpočátku stydlivý, ale brzy se uvolní.

Dřevo – v poloze dřeva usínají lidé na boku a obě paže jsou podél těla, nohy jsou natažené. V této poloze usíná 15 % lidí. Tito lidé jsou pohodoví, vtipní, mají rádi společnost, jsou rádi mezi spoustou lidí. Někdy bývají až moc důvěřiví.

Samorost – v této poloze usíná 13 % lidí, leží naboku, nohy jsou rovné a paže natáhnuté před sebe. Lidé spící v této poloze mají otevřenou povahu, ale mohou být podezřívaví a cyničtí. Dlouho jim trvá než se rozhodnou, ale jakmile tak učiní, svá rozhodnutí již nemění.

Voják – jako voják usíná 8 % spáčů, leží na zádech s pažemi přitisknutými podél těla a nohami nataženými. Lidé usínající v této pozici jsou většinou tiší, rezervovaní a udržují se odstup. Nemají rádi spěch, mají na sebe i ostatní vysoké nároky.

Volný pád – v této polohe usíná 7 % lidí, leží na břiše s rukami na polštáři, hlava je otočená na stranu. Lidé usínající v této poloze jsou družní, společenští, někdy i trochu drzí. Mohou být nervózní a přecitlivělí. Nemají rádi kritiku a vyhrocené situace.

Hvězdice – v poloze ležící na zádech s rukami nahoře na polštáři a roztáhnutými nohami usíná 5 % lidí. Tito spáči jsou velmi dobrými přáteli, protože vždy ostatní vyslechnou a rádi Vám pomohou, když je to potřeba. Nemají rádi, když jsou středem pozornosti.

Petra Ševěčková


« zpět na seznam článků

Aktuality

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.

07.09 2021

Našeptávač platných adres

Velmi si vážíme vaší přízně a důvěry a je pro nás velkým závazkem vám nabízet služby, které vám zlepší radost z nakupování v našem e-shopu. Proto jsme do našeho e-shopu Rosty.cz implementovali "Aktuální našeptávač platných adres". Věříme, že vám tato služba zlepší zadávání adres a hlavně kontrolu platné adresy.