ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Řekni mi jak spíš a já ti řeknu jaký jsi

Profesor Chris Idzikowski, ředitel Edingburského Centra spánku zkoumal šest nejčastějších poloh spánku a zjistil, že každá z poloh je spojená s určitými povahovými rysy.

Když jsme vzhůru, všichni si uvědomujeme řeč těla a vnímáme ji. Když si lehneme do postele a usneme, naše podvědomí o nás také mnoho vypovídá. Velmi zajímavé je, že pozice při spánku o nás často říká něco jiného, než co bychom očekávali.

Profesor Idzikowski rozděluje pozice při spánku takto:

Poloha plodu – takžo usínají ti, kteří se schoulí do polohy plodu a ruce mají složené před tváří. Tato poloha je nejoblíbenější, usíná takto 41 % lidí. Poloha plodu je typická především pro ženy, protože dvakrát více žen než mužů v této poloze usíná.

Poloha plodu je charakteristická pro ty, kteří se zdají být zvenčí silní a jistí, ale uvnitř jsou citliví a plaší. Pokud se s nimi seznámíte, jsou zpočátku stydlivý, ale brzy se uvolní.

Dřevo – v poloze dřeva usínají lidé na boku a obě paže jsou podél těla, nohy jsou natažené. V této poloze usíná 15 % lidí. Tito lidé jsou pohodoví, vtipní, mají rádi společnost, jsou rádi mezi spoustou lidí. Někdy bývají až moc důvěřiví.

Samorost – v této poloze usíná 13 % lidí, leží naboku, nohy jsou rovné a paže natáhnuté před sebe. Lidé spící v této poloze mají otevřenou povahu, ale mohou být podezřívaví a cyničtí. Dlouho jim trvá než se rozhodnou, ale jakmile tak učiní, svá rozhodnutí již nemění.

Voják – jako voják usíná 8 % spáčů, leží na zádech s pažemi přitisknutými podél těla a nohami nataženými. Lidé usínající v této pozici jsou většinou tiší, rezervovaní a udržují se odstup. Nemají rádi spěch, mají na sebe i ostatní vysoké nároky.

Volný pád – v této polohe usíná 7 % lidí, leží na břiše s rukami na polštáři, hlava je otočená na stranu. Lidé usínající v této poloze jsou družní, společenští, někdy i trochu drzí. Mohou být nervózní a přecitlivělí. Nemají rádi kritiku a vyhrocené situace.

Hvězdice – v poloze ležící na zádech s rukami nahoře na polštáři a roztáhnutými nohami usíná 5 % lidí. Tito spáči jsou velmi dobrými přáteli, protože vždy ostatní vyslechnou a rádi Vám pomohou, když je to potřeba. Nemají rádi, když jsou středem pozornosti.

Petra Ševěčková


« zpět na seznam článků

Aktuality

21.07 2023

Novinky pro rok 2023

Za prvé: Jak jste si všimli, tak jsme výrazně snížili ceny výrobků, konkrétně postelové rošty. Nabídku jsme mírně zjednodušili, oblíbené produkty slevnili a navíc jsme připravili nové kolekce roštů. Už teď v nabídce naleznete laťové rošty BASIC a LUX za opravdu zajímavé ceny. Nově jsme pak pro náročné zákazníky připravili speciální kolekci PANTER, ale o tom vše ještě v jiných článcích...

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.