ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Lamelové rošty – základ kvalitní postele

Lamelové rošty jsou spolu s matracemi nejdůležitější součástí postele. Aby matrace maximálně sloužila Vašemu tělu, musí být uložena na kvalitní lamelové rošty. Lamelové rošty tvoří dřevěný rám a lamely, které jsou uloženy v pouzdrech. Počet lamel roštu se liší, optimální je 28 nebo 42 lamel. Pružné lamely dokáží reagovat na zatížení konkrétních ploch postele a účelně tak udržují tělo ve správné ortopedické poloze při spaní na zádech i na boku.

Aby Vám matrace maximálně sloužila, musíte ji umístit na vhodné lamelové rošty. Jinak se může stát, že nebudete mít užitek ani z jednoho. Pokud sebelepší matraci umístíte na pevnou desku nebo laťkové rošty, může se zdát tvrdá a nepohodlná. Rošt je důležitou spojnicí mezi matrací a postelí. Plného využití ortopedických vlastností matrace docílíte správnou podpěrou v podobě kvalitního roštu, který zároveň plní i odvětrávací funkci.

Pokud rošt nebude kopírovat křivky vašeho těla a nebude správně přizpůsobivý vůči vaši váze a tělesným proporcím, pak ani ta nejluxusnější matrace sama o sobě nemůže vytvořit základ pro zdravé a pohodlné spaní. Lamelové rošty jsou základem pohodlné postele, bez kterého ani ta nejlepší matrace neodvede správně svou funkci.

A jak vybrat vhodné lamelové rošty?

V první řadě je dobré si uvědomit, co od roštu požadujete. Čtete si v posteli, rádi v posteli relaxujete, máte pár kilo navíc nebo potřebujete vyřešit úložný prostor po postelí? Výběr lamelových roštů je široký a na trhu naleznete rošty pevné, manuálně polohovací, lamelové rošty umožňující přístup do úložného prostoru nebo motorový rošt.

Pokud v posteli trávíte jen dobu potřebnou pro spánek, budou Vám dostačovat kvalitní pevné lamelové rošty. Pokud si v posteli čtete, díváte se na televizi, relaxujete nebo Vás občas bolí nohy, je pro Vás vhodný manuálně polohovací rošt nebo motorový rošt, který Vám zpříjemní pobyt v posteli. Největší pohodlí v posteli Vám zaručí motorové rošty, které ovládáte zmáčknutím tlačítka na ovladači roštu bez toho, abyste museli z postele vstávat.

Pokud řešíte nedostatek místa v ložnici a chcete využít úložný prostor pod postelí, zaměřte se na rošty s přístupem do úložného prostoru. Lamelové rošty s přístupem do úložného prostoru jsou pevné (mají boční přístup do úložného prostoru), polohovací (mají přístup do úložného z nožní části roštu) nebo motorové, kdy rošt využíváte jako klasický motorový rošt a zároveň rošt umožňuje přístup do úložného prostoru.

V případě, že máte pár kilo navíc a rošty s nostností do 130kg vám nestačí, vybírejte z nabídky roštů s vyšší nosností. Lamelové rošty s vyšší nosností Vám umožní pohodlný spánek i při vyšším zatížení a dle typu roštu vydrží zátěž až do 180kg.

V naši nabídce naleznete širokou škálu lamelových roštů, aby si každý zákazník našel vhodný rošt podle vlastních potřeb. S prodejem roštů máme dlouholeté zkušenosti a pokud budete potřebovat s čímkoli poradit, jsme Vám plně k dispozici.

Pevný lamelový rošt
Pevný lamelový rošt
Polohovací lamelový rošt
Polohovací lamelový rošt
Motorový rošt
Motorový rošt
Pevný rošt s bočním vstupem do úložného prostoru
Pevný rošt s bočním vstupem do úložného prostoru
Polohovací rošt se vstupem do úložného prostoru
Polohovací rošt se vstupem do úložného prostoru
Motorový rošt umožňující vstup do úložného prostoru
Motorový rošt umožňující vstup do úložného prostoru
Lamelový rošt s vyšší nosností
Lamelový rošt s vyšší nosností

« zpět na seznam článků

Aktuality

21.07 2023

Novinky pro rok 2023

Za prvé: Jak jste si všimli, tak jsme výrazně snížili ceny výrobků, konkrétně postelové rošty. Nabídku jsme mírně zjednodušili, oblíbené produkty slevnili a navíc jsme připravili nové kolekce roštů. Už teď v nabídce naleznete laťové rošty BASIC a LUX za opravdu zajímavé ceny. Nově jsme pak pro náročné zákazníky připravili speciální kolekci PANTER, ale o tom vše ještě v jiných článcích...

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.