ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Rošty do postele – důležitá součást lůžka

Aby matrace mohla šetřit Vaše zdraví, musíte ji umístit na vhodné rošty do postele. Jinak hrozí, že nebudete mít užitek ani z jednoho. Rošt přebírá od matrace zatížení a rovnoměrně ho rozkládá. Rošty do postele zvyšují komfort matrace díky pružnosti lamel. Na rozdíl od plných či děrovaných desek v rámech postelí odvádí rošty vlhkost, čímž se lůžko spolehlivě odvětrává. Jinak v matraci vzniká ideální prostředí pro plísně a roztoče. A jak postupovat při nákupu roštů do postele?

V prvé řadě si změřte vnitřní rozměr postele, abyste znali správný rozměr roštu. Na dvojlůžko širší než 140 centimetrů budete potřebovat dva rošty. Dále je důležité si říci, k čemu budete rošty používat. Zda pouze na spaní, nebo využijete například rošty polohovací, které lze zvednout v oblasti nohou a hlavy, při čtení knížky nebo sledování televize. S touto otázkou souvisí i další otázka, a to otázka financí. Základní lamelové rošty do postele se prodávají již od cca 1 000,- Kč, manuálně polohovací rošty jsou o něco dražší, motorové rošty lze koupit již od 5 000,- Kč. Ceny jsou závislé na kvalitě a provedení jednotlivých typů roštů.

Mezi základními typy roštů, které rozlišujeme na pevné, polohovací a motorové, jsou velké rozdíly v kvalitě a provedení. Tyto rozdíly se následně zobrazí v ceně výrobku. Rošty do postele mají lamely různě široké, v odlišných vzdálenostech od sebe. Vyrábějí se z březového či bukového dřeva nebo z umělých materiálů. Lamely by měly pružit. Je lepší zvolit kvalitnější rošt s větším množstvím pružně uchycených lamel. Lamely ve výkyvných plastových nebo kaučukových pouzdrech mohou reagovat na zatížení, které matrace nevyrovná. Tím jí pomáhají a prodlužují její životnost. Podle toho, jak je zatížíte, se lamely v kloubech pohybují a natáčejí, čímž se přizpůsobují tvaru těla. Některé rošty mívají v bederní oblasti, která je nejvíce namáhaná, zdvojené lamely a na nich posuvné jezdce, jež usměrňují pružnost. Mezi novinky patří lamelové rošty kombinované s umělohmotnými talířky, které zaručují dokonalé přizpůsobení roštu.

Pevné rošty do postele jsou základní rošty, které neumožňují polohování roštu. Polohovací rošty do postele jsou lamelové rošty, které mají samostatné manuální polohování v oblasti hlavy a nohou (nabízíme i rošty s polohováním pouze hlavy). Rošty mají většinou cca 5 nastavitelných poloh a polohují se pomocí látkového madla. V naší nabídce naleznete i rošty do postele, které umožňují přístup do úložného prostoru, tyto rošty jsou vybaveny písty pro lepší manevrování s roštem. Polohovací lamelové rošty se rozdělují opět podle počtu lamel od základního, který má 15 lamel až po 42 lamel. Lamely roštů jsou různě uchycené v umělohmotných nebo kaučukových pouzdrech, které jsou z různě kvalitních materiálů, kvalitní pouzdra jsou velmi důležité k tomu, aby rošt nevrzal a zároveň měl dobrou nosnost. Nosnost roštů je jedna z dalších klíčových hledisek, protože odhaluje kvalitu lamelových roštů. U polohovacích roštů je ještě navíc jedno hledisko a to zvedací plocha hlavy, nabízíme i rošty, které mají větší polohovací plochu v oblasti hlavy.

Rošty s přístupem do úložného prostoru jsou speciální rošty, které umožňují přístup do úložného prostoru buď z nožní části nebo z boční části postele.

Motorové rošty do postele nebo také elektrické rošty si nachází mezi zákazníky stále větší oblibu. Motorové rošty mají základní rozdělení na jednomotorové a dvoumotorové rošty s tím, že uchycení motorů může být buď v krytu cca ve středu roštu anebo jsou dva samostatné motory, jeden v oblasti hlavy a druhý v oblasti nohou. Polohování je buď drátové nebo bezdrátové s plynulým samostatným polohováním hlavy a nohou. U některých roštů je při výpadku elektrického proudu funkce vrácení do původního stavu. Další výhodou některých typů motorových roštů je široký rozsah polohování až do polohy vsedě. V naší nabídce naleznete i motorový rošt vhodný na pevnou desku a nebo do postele s úložným prostorem.

S rošty do postele máme velice bohaté zkušenosti, takže se na nás můžete obrátit s jakýmkoliv dotazem na telefonní číslo 605 900 100 nebo na e-mail: info@rosty.cz.

Naši nabídku roštů do postele naleznete zde: rošty do postele

Rosty.cz

PEVNÝ LAMELOVÝ ROŠT-CLASSIC 42 LAMEL
PEVNÝ LAMELOVÝ ROŠT-CLASSIC 42 LAMEL
POLOHOVACÍ ROŠT-CLASSIC 42 LAMEL
POLOHOVACÍ ROŠT-CLASSIC 42 LAMEL
MOTOROVÝ ROŠT-CLASSIC 42+ LAMEL MOTOR
MOTOROVÝ ROŠT-CLASSIC 42+ LAMEL MOTOR

« zpět na seznam článků

Aktuality

04.10 2023

Motorový rošt PANTER 42 MOT RADIO

Dovolujeme si Vám představit novinku letošního roku z limitované edice PANTER a to konkrétně motorový rošt PANTER 42 MOT RADIO, který navazuje na velmi oblíbený a prodávaný model motorového roštu ELASTIC 42 MOT RADIO, tento rošt již v naší nabídce nenaleznete. Motorový rošt PANTER 42 MOT RADIO si zachoval konstrukční řešení, kvalitní pohon motoru, bezdrátové ovládání, špičkový design a hlavně precizní kvalitu a zákaznicky příjemnou funkčnost. Hlavní a vyditelný rozdíl oproti předcházejícímu modelu je barva a to nově temná černá.

21.07 2023

Novinky pro rok 2023

Za prvé: Jak jste si všimli, tak jsme výrazně snížili ceny výrobků, konkrétně postelové rošty. Nabídku jsme mírně zjednodušili, oblíbené produkty slevnili a navíc jsme připravili nové kolekce roštů. Už teď v nabídce naleznete laťové rošty BASIC a LUX za opravdu zajímavé ceny. Nově jsme pak pro náročné zákazníky připravili speciální kolekci PANTER, ale o tom vše ještě v jiných článcích...

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.