ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Rošty do postele – důležitá součást lůžka

Aby matrace mohla šetřit Vaše zdraví, musíte ji umístit na vhodné rošty do postele. Jinak hrozí, že nebudete mít užitek ani z jednoho. Rošt přebírá od matrace zatížení a rovnoměrně ho rozkládá. Rošty do postele zvyšují komfort matrace díky pružnosti lamel. Na rozdíl od plných či děrovaných desek v rámech postelí odvádí rošty vlhkost, čímž se lůžko spolehlivě odvětrává. Jinak v matraci vzniká ideální prostředí pro plísně a roztoče. A jak postupovat při nákupu roštů do postele?

V prvé řadě si změřte vnitřní rozměr postele, abyste znali správný rozměr roštu. Na dvojlůžko širší než 140 centimetrů budete potřebovat dva rošty. Dále je důležité si říci, k čemu budete rošty používat. Zda pouze na spaní, nebo využijete například rošty polohovací, které lze zvednout v oblasti nohou a hlavy, při čtení knížky nebo sledování televize. S touto otázkou souvisí i další otázka, a to otázka financí. Základní lamelové rošty do postele se prodávají již od cca 1 000,- Kč, manuálně polohovací rošty jsou o něco dražší, motorové rošty lze koupit již od 5 000,- Kč. Ceny jsou závislé na kvalitě a provedení jednotlivých typů roštů.

Mezi základními typy roštů, které rozlišujeme na pevné, polohovací a motorové, jsou velké rozdíly v kvalitě a provedení. Tyto rozdíly se následně zobrazí v ceně výrobku. Rošty do postele mají lamely různě široké, v odlišných vzdálenostech od sebe. Vyrábějí se z březového či bukového dřeva nebo z umělých materiálů. Lamely by měly pružit. Je lepší zvolit kvalitnější rošt s větším množstvím pružně uchycených lamel. Lamely ve výkyvných plastových nebo kaučukových pouzdrech mohou reagovat na zatížení, které matrace nevyrovná. Tím jí pomáhají a prodlužují její životnost. Podle toho, jak je zatížíte, se lamely v kloubech pohybují a natáčejí, čímž se přizpůsobují tvaru těla. Některé rošty mívají v bederní oblasti, která je nejvíce namáhaná, zdvojené lamely a na nich posuvné jezdce, jež usměrňují pružnost. Mezi novinky patří lamelové rošty kombinované s umělohmotnými talířky, které zaručují dokonalé přizpůsobení roštu.

Pevné rošty do postele jsou základní rošty, které neumožňují polohování roštu. Polohovací rošty do postele jsou lamelové rošty, které mají samostatné manuální polohování v oblasti hlavy a nohou (nabízíme i rošty s polohováním pouze hlavy). Rošty mají většinou cca 5 nastavitelných poloh a polohují se pomocí látkového madla. V naší nabídce naleznete i rošty do postele, které umožňují přístup do úložného prostoru, tyto rošty jsou vybaveny písty pro lepší manevrování s roštem. Polohovací lamelové rošty se rozdělují opět podle počtu lamel od základního, který má 15 lamel až po 42 lamel. Lamely roštů jsou různě uchycené v umělohmotných nebo kaučukových pouzdrech, které jsou z různě kvalitních materiálů, kvalitní pouzdra jsou velmi důležité k tomu, aby rošt nevrzal a zároveň měl dobrou nosnost. Nosnost roštů je jedna z dalších klíčových hledisek, protože odhaluje kvalitu lamelových roštů. U polohovacích roštů je ještě navíc jedno hledisko a to zvedací plocha hlavy, nabízíme i rošty, které mají větší polohovací plochu v oblasti hlavy.

Rošty s přístupem do úložného prostoru jsou speciální rošty, které umožňují přístup do úložného prostoru buď z nožní části nebo z boční části postele.

Motorové rošty do postele nebo také elektrické rošty si nachází mezi zákazníky stále větší oblibu. Motorové rošty mají základní rozdělení na jednomotorové a dvoumotorové rošty s tím, že uchycení motorů může být buď v krytu cca ve středu roštu anebo jsou dva samostatné motory, jeden v oblasti hlavy a druhý v oblasti nohou. Polohování je buď drátové nebo bezdrátové s plynulým samostatným polohováním hlavy a nohou. U některých roštů je při výpadku elektrického proudu funkce vrácení do původního stavu. Další výhodou některých typů motorových roštů je široký rozsah polohování až do polohy vsedě. V naší nabídce naleznete i motorový rošt vhodný na pevnou desku a nebo do postele s úložným prostorem.

S rošty do postele máme velice bohaté zkušenosti, takže se na nás můžete obrátit s jakýmkoliv dotazem na telefonní číslo 605 900 100 nebo na e-mail: info@rosty.cz.

Naši nabídku roštů do postele naleznete zde: rošty do postele

Rosty.cz

PEVNÝ LAMELOVÝ ROŠT-CLASSIC 42 LAMEL
PEVNÝ LAMELOVÝ ROŠT-CLASSIC 42 LAMEL
POLOHOVACÍ ROŠT-CLASSIC 42 LAMEL
POLOHOVACÍ ROŠT-CLASSIC 42 LAMEL
MOTOROVÝ ROŠT-CLASSIC 42+ LAMEL MOTOR
MOTOROVÝ ROŠT-CLASSIC 42+ LAMEL MOTOR

« zpět na seznam článků

Aktuality

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.

07.09 2021

Našeptávač platných adres

Velmi si vážíme vaší přízně a důvěry a je pro nás velkým závazkem vám nabízet služby, které vám zlepší radost z nakupování v našem e-shopu. Proto jsme do našeho e-shopu Rosty.cz implementovali "Aktuální našeptávač platných adres". Věříme, že vám tato služba zlepší zadávání adres a hlavně kontrolu platné adresy.