ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

MATRACE - pár tipů jak udržovat a čistit matrace do postele

Jak udržovat matrace?

Základním krokem k čisté matraci je její pravidelné čištění a dostatečné větrání ložnice. Určitě je vhodné koupit chránič matrace, který ochrání matraci před běžným opotřebením a navíc je chránič jednoduše pratelný i v domácí pračce. Chrániče prodáváme v rozměrech 80x200, 90x200, 100x200, 140x200, 160x200 a 180x200cm a jsme schopni nechat je vyrobit i v atypických velikostech.

Pokud chcete mít matraci lépe chráněnu proti vlhkosti, můžete si vybrat vodonepropustné chrániče, tyto chrániče máme standardně skladem ve standardních rozměrech a veškerou nabídku naleznete v oddělení: chrániče matrací. Nabízíme rozměry i pro matrace do dětské postýlky. Všechny naše chrániče na matrace jsou opatřeny gumovými napínacími pásky v rozích chrániče.

Dalším krokem pro správné uchování matrace do postele je přibližně každých 6 měsíců  otočit stranu, na které máte nohy a hlavu, popř. otočit celou matraci. Při převlíkání postele je vhodné matrace také vysát kvůli roztočům a nečistotám.

Jak vyčistit skvrny na matraci?

Pokud i přes nejlepší péči skončíte se skvrnou na matraci, musíte se naučit jak matrace do postele správně vyčistit. Je potřeba si uvědomit, že vlhkost jakéhokoliv druhu může matraci ublížit, protože může způsobit plísně a pomoci vzniku plísní uvnitř matrace poškodit. Proto je nejlepší použít metodu suchého čištění, než použít tekuté prostředky na skvrny. Použijte roztok čistícího prostředku a vody a jen povrchově čistěte matraci houbou.

V případě, že je povrch zdravotní matrace vlhký, musíte matrace nechat pořádně vyschnout. Pokud je venku pěkné počasí, můžete matrace nechat uschnout na slunci. Pro urychlení schnutí matrace, můžete použít také ventilátor s teplým vzduchem.

 

Koupě matrace do postele je mnohdy nemalá investice. Pokud ji ovšem budete správně udržovat, může vám vydržet mnoho let. Avšak i při sebelepší údržbě by se matrace měly po cca 10 letech vyměnit, protože po téhle době je jádro matrace plné roztočů a nasáklé potem a proto se matrace stávají již nehygienické.

Petra Ševěčková za Rosty.cz

« zpět na seznam článků

Aktuality

21.07 2023

Novinky pro rok 2023

Za prvé: Jak jste si všimli, tak jsme výrazně snížili ceny výrobků, konkrétně postelové rošty. Nabídku jsme mírně zjednodušili, oblíbené produkty slevnili a navíc jsme připravili nové kolekce roštů. Už teď v nabídce naleznete laťové rošty BASIC a LUX za opravdu zajímavé ceny. Nově jsme pak pro náročné zákazníky připravili speciální kolekci PANTER, ale o tom vše ještě v jiných článcích...

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.