MATRACE - pár tipů jak udržovat a čistit matrace do postele

Jak udržovat matrace?

Základním krokem k čisté matraci je její pravidelné čištění a dostatečné větrání ložnice. Určitě je vhodné koupit chránič matrace, který ochrání matraci před běžným opotřebením a navíc je chránič jednoduše pratelný i v domácí pračce. Chrániče prodáváme v rozměrech 80x200, 90x200, 100x200, 140x200, 160x200 a 180x200cm a jsme schopni nechat je vyrobit i v atypických velikostech.

Pokud chcete mít matraci lépe chráněnu proti vlhkosti, můžete si vybrat vodonepropustné chrániče, tyto chrániče máme standardně skladem ve standardních rozměrech a veškerou nabídku naleznete v oddělení: chrániče matrací. Nabízíme rozměry i pro matrace do dětské postýlky. Všechny naše chrániče na matrace jsou opatřeny gumovými napínacími pásky v rozích chrániče.

Dalším krokem pro správné uchování matrace do postele je přibližně každých 6 měsíců  otočit stranu, na které máte nohy a hlavu, popř. otočit celou matraci. Při převlíkání postele je vhodné matrace také vysát kvůli roztočům a nečistotám.

Jak vyčistit skvrny na matraci?

Pokud i přes nejlepší péči skončíte se skvrnou na matraci, musíte se naučit jak matrace do postele správně vyčistit. Je potřeba si uvědomit, že vlhkost jakéhokoliv druhu může matraci ublížit, protože může způsobit plísně a pomoci vzniku plísní uvnitř matrace poškodit. Proto je nejlepší použít metodu suchého čištění, než použít tekuté prostředky na skvrny. Použijte roztok čistícího prostředku a vody a jen povrchově čistěte matraci houbou.

V případě, že je povrch zdravotní matrace vlhký, musíte matrace nechat pořádně vyschnout. Pokud je venku pěkné počasí, můžete matrace nechat uschnout na slunci. Pro urychlení schnutí matrace, můžete použít také ventilátor s teplým vzduchem.

 

Koupě matrace do postele je mnohdy nemalá investice. Pokud ji ovšem budete správně udržovat, může vám vydržet mnoho let. Avšak i při sebelepší údržbě by se matrace měly po cca 10 letech vyměnit, protože po téhle době je jádro matrace plné roztočů a nasáklé potem a proto se matrace stávají již nehygienické.

Petra Ševěčková za Rosty.cz

« zpět na seznam článků

Aktuality

07.09 2021

Našeptávač platných adres

Velmi si vážíme vaší přízně a důvěry a je pro nás velkým závazkem vám nabízet služby, které vám zlepší radost z nakupování v našem e-shopu. Proto jsme do našeho e-shopu Rosty.cz implementovali "Aktuální našeptávač platných adres". Věříme, že vám tato služba zlepší zadávání adres a hlavně kontrolu platné adresy. 

10.05 2021

E-shop ROSTY.cz

10.05.2021 jsme nasadili nový responzivní web Rosty.cz, který se elegantně přizpůsobí každému vašemu zařízení. Jsme s výsledkem velmi spokojeni, takže věříme, že to opět zjednoduší nákup našich výrobků. Pokud zjistíte při brouzdání, nakupování nebo jen tak, že jste na našich stránkách nějakou chybičku, informujte nás, budeme za každý věcný podnět velmi zavázání.

27.04 2021

Matrace a jejich tvrdost

Do této chvíle jsme používali k zobrazování tuhosti matrace hvězdičky se škálou od 1 do 5ti, což odpovídalo jednoduššímu, ale ne zcela přesnému zobrazení tuhosti matrace, nicméně pro lepší orientaci jsme toto zobrazování vylepšili novou škálou a to od 1 do 6ti. Nové barevné čtverečky upozorní na použitý materiál a také zobrazí pocitovou tuhost matrace.