ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

MATRACE DO POSTELE

Matrace do postele jsou jedním z nejdůležitějších prvků v ložnici. Právě matrace rozhoduje o tom, zda ráno vstaneme odpočinutí a svěží nebo naopak polámaní a ještě více unavení. Výběr matrace do postele je proto velmi důležité rozhodnutí, které musíme pečlivě zvážit a třeba i prokonzultovat s odborníky. Kromě známých faktorů pro vhodný výběr matrace jako je výška a váha klienta, či tuhost matrace do postele, rozhoduje o správném výběru matrace i její samotné složení. Na trhu najdeme širokou nabídku matrací, které dělíme na různé podkategorie (např. zdravotní matrace, pěnové matrace, bultexové matrace, gelové matrace, matrace z líné pěny atd.). Matrace potom můžeme rozdělit i podle použití (např. Partnerské matrace, dětské matrace, matrace do postýlky atd.). U nás v e-shopu Rosty.cz nabízíme dětské matrace v oddělení Pěnové matrace, protože i u dětí již oceníte snímatelné potahy pro lepší hygienu nebo vyšší matrace, protože dětí používají postel jako trampolínu. Každovádně při výběru správné matrace je nutné brát v úvahu zatížení, kterému bude matrace vystavena, a kvalitu pěny.

Existuje několik základních druhů pěn z kterých matrace do postele vyrábíme:

Matrace z BULTEX pěny - pěna z které se vyrábějí komfortní a luxusní matrace BULTEX® je vyráběná zcela odlišným výrobním procesem než standardní polyuretanové nebo studené pěny a je chráněná světovým patentem. Předností materiálu BULTEX® vyplývají ze zvláštního způsobu výroby. Tento materiál získaný při bezfreonovém pochodu, se vyznačuje pórovitou strukturou, srovnatelnou s přírodní mořskou houbou a optimálními ventilačními vlastnostmi, které zajišťují vhodné odvádění vlhkosti. Pěna BULTEX® je charakteristická tím, že nemá vlastní vůni a má antibakteriální vlastnosti, proto matrace do postele BULTEX® doporučujeme i pro osoby trpící alergiemi.

Matrace z PUR pěny - pěna bez speciálních funkcí, cenově dobře dostupná, ale s nízkou trvanlivostí a s menší zárukou kvality ležení a spánku. Z PUR pěny jsou vyráběné běžně cenově dostupné matrace.

Matrace z HR (high-resilient) pěny - tzv. studená pěna je vyráběna za nižších teplot a dosahuje tím vyšších hustot, které předurčují matrace k vyšší životnosti a k vyššímu komfortu s lepším odpružením. Struktura pěny je složena z větších "bublinek", které poskytují výbornou prostupnost vzduchu. Tyto matrace do postele doporučujeme.

Matrace z NAWAPUR pěny - kombinace PUR pěny a přírodního extraktu ze skočce obecného (Verenda), který odpuzuje bakterie a vytváří v matraci příjemné mikroklima.
Matrace do postele z tohoto materiálu zároveň šetří životní prostředí, neboť se k jejich výrobě používají recyklovatelné suroviny.

Matrace z VISCOELASTICKÉ pěny - někdy také nazývána lidově líná nebo lazy pěna - je kombinace PUR nebo HR pěny a příměsi viskózních látek, které reagují na úroveň přijímaného tepla. Původně byl materiál vyvinut pro potřeby NASA. Pěna z tohoto materiálu reguluje svou tuhost - při zahřátí změkne, při zchladnutí ztuhne. Matrace pak umí regulovat svou tuhost v závislosti na lokálním zatížení a plně se přizpůsobit tělu člověk. Drobná nevýhoda těchto pěn je ta, že se poměrně dost zahřívají a způsobují pocení, ale již se objevují i materiály, které dokáží této nevýhodě zamezit.

GELOVÉ matrace – pěna, která obsahuje i gelové prvky přináší řadu nových vlastností, které mají pozitivní vliv na náš spánek, např. udržování teploty těla, schopnost obtékání těla a mechanickou nezničitelnost. Matrace se deformují ve všech směrech a dodává tělu lepší oporu než samotné pěnové jádro. Gelové matrace patří do kategorie luxusních matrací.

Matrace by měla být vždy položena na lamelové rošty, které podpoří vlastnosti matrace a zajistí také její odvětrávání.

Samozřejmě pokud si s výběrem matrace přece jen ještě nevíte rady, tak nám zavolejte na tel. Číslo 605 900 100 a my Vám určitě poradíme.

Váš e-shop Rosty.cz

Rosty.cz získali certifikát „Ověřeno zákazníky“, což je náš další úspěch ve vztahu prodejce versus zákazník, děkujeme.
« zpět na seznam článků

Aktuality

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.

07.09 2021

Našeptávač platných adres

Velmi si vážíme vaší přízně a důvěry a je pro nás velkým závazkem vám nabízet služby, které vám zlepší radost z nakupování v našem e-shopu. Proto jsme do našeho e-shopu Rosty.cz implementovali "Aktuální našeptávač platných adres". Věříme, že vám tato služba zlepší zadávání adres a hlavně kontrolu platné adresy.