ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

LAMELOVÉ ROŠTY

Lamelové rošty jsou nejdůležitější součásti kvalitní postele. Máte vybranou kvalitní postel i matrace. Neodmyslitelnou součástí kvalitního a zdravého spánku jsou také vhodné lamelové rošty. Současný trh nabízí lamelové rošty v pestré nabídce, od základních které nazíváme pevné lamelové rošty, tak polohovací lamelové rošty a hlavně motorové lamelové rošty. Každý typ roštů má své přednosti. Potřebujete se zorientovat v jednotlivých typech lamelových roštů?

Důvody, proč jsou lamelové rošty důležité

Kvalitní lamelové rošty:

- mají vliv na zdravé spaní,

- pomáhají k dokonalejšímu vnoření Vašeho těla do matrace,

- s větším počtem lamel lépe kopírují lidskou páteř,

- zmírňují namáhání zdravotní matrace,

- prodlužují životnost matrace,

- musí vytvářet ideální pár s vaší matrací tak, aby doplnily její zdravotní, ortopedické a anatomické vlastnosti.

Proč volit lamelové rošty místo pevné desky?

Na rozdíl od plných či děrovaných desek v rámech postelí odvádí lamelové rošty vlhkost, čímž se postel spolehlivě odvětrává. Jinak jsou naše matrace prostředím pro výskyt plísní a roztočů, bakterií aj.

Parametry, podle kterých vybírat vhodné lamelové rošty:

- vaše hmotnost - jednotlivé lamelové rošty mají různou nosnost,

- typ matrace - druh matrace by měla ladit s výběrem lamelového roštu,

- zdravotní stav - pro jedince upoutaného na lůžko, nebo starší osoby, jsou vhodnější polohovatelné lamelové rošty nebo motorové rošty,

- výše financí, které chcete do lamelového roštu investovat,

- zvyky v posteli - využíváte postel pouze na spaní nebo si rádi čtete, či Vám partner čas od času přinese snídani do postele?

 

Lamelové rošty můžeme rozdělit i podle výrobního materiálu na:

- dřevěné lamelové rošty – laťkové, laťové rošty,

- lamelové rošty,

- kovové rošty (drátěnka),

- kombinace dřeva a plastu (např. segmentové lamelové rošty),

- eukalyptové lamelové rošty,

- segmentové rošty (lamelové rošty kombinované s umělohmotnými talířky).

 

Lamelové rošty mohou být také:

- pevné neboli nepolohovací lamelové rošty,

- polohovací (polohování hlavy nebo polohování hlavy a nohou),

- lamelové rošty se vstupem do úložného prostoru (vstup u nohou pomocí pístu nebo boční přístup, zde musíme pamatovat, že rošty s bočním přístupem jsou rozděleny na pravý a levý přístup do úložného prostoru),

- motorové lamelové rošty (samostatné polohování hlavy, samostatné polohování nohou nebo kombinace hlavy a nohou).

 

Lamelové rošty

Jednotlivé lamely jsou lepené z několika vrstev dřeva, z toho důvodu jsou pružné a hlavně pevné. Optimální počet lamel pro jeden rošt je 28 a více. Při použití takového lamelového roštu nastává poté k optimálnímu rozložení celkové zátěže na lamelový rošt.  Pouzdra neboli patky, ve kterých jsou jednotlivé lamely uchycené, jsou většinou výkyvné. Výkyvné lamely napomáhají k dokonalému přizpůsobení se lamel v průběhu spánku. Pružné, flexibilně uložené lamely reagují na jednotlivé tlaky ve všech směrech při změnách polohy během spánku na matraci. Ve středové části lze individuálně nastavit tuhost lehací plochy pomocí cca 5ti nastavitelných zdvojených lamel. Zpevnění střední části roštu se provádí pomocí již zmíněných dvojitých lamel, které lze pomocí plastových prvků regulovat. Vnější rám a pružinové lamely jsou vyráběny z vrstveného dřeva, příčný rám je většinou z masivního buku nebo nově z eukalyptu. Lamely mohou být různě široké, v odlišných vzdálenostech od sebe. Vyrábějí se z březového, bukového, či nově eukalyptového dřeva nebo z umělých materiálů.

Lamelové rošty mívají v bederní oblasti, která je nejvíce namáhaná, zdvojené lamely a na nich posuvné jezdce, jež usměrňují pružnost, tyto lamely můžou být i barevně odlišeny. Mezi zajímavosti patří také lamelové rošty kombinované s umělohmotnými talířky (segmentové rošty), které zaručují dokonalé přizpůsobení roštu.

Pružné lamely dokážou reagovat na zatížení konkrétních ploch postele a účelně tak udržují tělo ve správné ortopedické poloze. Lamelové rošty se prohýbají, čímž napomáhají tvarování matrace tak, aby Vaše tělo podpírala v místech, kde to nejvíce potřebuje.

 

Čím se mnohou lišit jednotlivé lamelové rošty:

- počtem lamel,

- možností nastavení tuhosti lamel v bederní oblasti,

- pouzdry pro jednotlivé lamely, tvarem, uchycením a různým materiálem,

- maximální nosností.

 

Dřevěné rošty neboli laťkové, laťové rošty

Pevné, laťkové, laťové rošty se většinou vyrábějí ze smrkového dřeva. Mezery mezi latěmi by neměly být větší než čtyři centimetry. Jsou-li latě od sebe vzdálené více než šest centimetrů, může se některé typy matrace deformovat, také povrch laťkových, laťových roštů může být drsnější, jedná se přece o opracované dřevo, dřevěné neboli laťkové, laťové rošty jsou vzdušné a tvrdé, laťkové, laťové rošty jsou méně pružné oproti lamelovým roštům. Z toho důvodu u nich dochází k většímu tlaku na matraci a matrace se tak dříve opotřebuje.

 

Kovové rošty

Kovové rošty jsou vyrobené z pružinové oceli. Kovové rošty jsou vhodné pro různé typy matrací. Spíše se jedná o starší typy roštů, které jsou velmi těžké. Mezi lidmi jsou známé také pod pojmem „drátěnka“, tyto lamelové rošty jsou stále mezi zákazníky, i když v poslední době již lidé přecházejí k lehčím lamelovým roštům. Výhodou kovového drátěného roštu je jejich „nezničitelnost“.

 

Vhodnost matrace podle typu lamelového roštu

Dřevěné rošty neboli laťkové, laťové rošty - většina typů matrací (to znamená PUR matrace, zdravotní matrace, pěnové matrace, gelové matrace, bultexové matrace, matrace CUREM, matrace z bio pěny, latexové matrace, matrace z líné pěny atd.) na tyto rošty nesmí být umístěné pružinové matrace a taštičkové matrace do postele.

Pevné lamelové rošty - všechny typy matrací (to znamená PUR matrace, zdravotní matrace, pěnové matrace, gelové matrace, bultexové matrace, CUREM matrace, matrace z bio pěny, latexové matrace, matrace z líné pěny, pružinové matrace a taštičkové matrace).

Polohovací lamelové rošty  - většina typů matrací (to znamená PUR matrace, zdravotní matrace, pěnové matrace, gelové matrace, bultexové matrace, CUREM matrace, matrace z bio pěny, latexové matrace, matrace z líné pěny atd.) na tyto lamelové polohovací rošty nesmí být umístěné pružinové matrace a taštičkové matrace nebo matrace s kokosovou deskou.

Lamelové motorové rošty - většina typů matrací (to znamená PUR matrace, zdravotní matrace, pěnové matrace, gelové matrace, bultexové matrace, CUREM matrace, matrace z bio pěny, latexové matrace, matrace z líné pěny atd.) na tento rošt nesmí být umístěné pružinové matrace a taštičkové matrace nebo matrace s kokosovou deskou.

Pevné lamelové rošty jsou nejrozšířenější a nejlevnější typy lamelových roštů. Jedná se o lamelové rošty  bez možnosti polohování, používají se i jako výklopné rošty s přístupem do úložného prostoru, pro výklopné rošty jsou vhodné pěnové matrace, které lze jednoduše zvedat. Možnost mechanického ručního zdvihu nebo pomocí pístu, výklopné rošty jsou vhodné pro postele s úložným prostorem (možnost bočního, pravá nebo levá strana nebo předního odklápění), snadný přístup do úložného prostoru.

Polohovací lamelové rošty – mechanické ruční polohování.

Pro polohovací rošty jsou vhodné matrace, které lze polohovat a to je většina typů matrací (to znamená PUR matrace, zdravotní matrace, pěnové matrace, gelové matrace, bultexové matrace, CUREM matrace, matrace z bio pěny, latexové matrace, matrace z líné pěny atd.) na tyto lamelové polohovací rošty nesmí být umístěné pružinové matrace a taštičkové matrace nebo matrace s kokosovou deskou,

polohovací rošty mají většinou cca 5 nastavitelných poloh a polohují se pomocí látkového nebo umělého madla,

možnost ručního polohování,

výhody polohování: poloha s mírně zvednutýma nohama napomáhá k lepšímu krevnímu oběhu, je zajištěn snadnější odtok krve a ulehčíme tak srdci. Polohování v horní části roštu, umožní pohodlné čtení, konzumace jídla u nemocných osob. Možnost polohování hlavy a nohou zkvalitňuje odpočinek jak z hlediska zdravotního, tak z hlediska komfortu ležení. Starší jedinci také ocení možnost vertikálního zvednutí lamelového roštu, což jim výrazně ulehčí vstávání z lůžka.

 

Motorové rošty

Pro motorové rošty jsou vhodné matrace, které lze polohovat a to je většina typů matrací (to znamená PUR matrace, zdravotní matrace, pěnové matrace, gelové matrace, bultexové matrace, CUREM matrace, matrace z bio pěny, latexové matrace, matrace z líné pěny atd.) na tyto lamelové polohovací rošty nesmí být umístěné pružinové matrace a taštičkové matrace nebo matrace s kokosovou deskou. Některé matrace jsou polohovatelné pouze pod zátěží těla, ale to většinou u matrace píšeme. Motorové rošty mají základní rozdělení na jednomotorové a dvoumotorové rošty s tím že uchycení motorů může být buď v krytu cca ve středu roštu anebo jsou dva samostatné motory, jeden v oblasti hlavy a druhý v oblasti nohou. V naší nabídce naleznete pouze dvoumotorové motorové rošty. Polohování je buď drátové, nebo bezdrátové s plynulým samostatným polohováním hlavy a nohou. Výhodou některých motorových roštů je ochrana, která v případě výpadku elektrického proudu vrátí rošt do původní polohy. Novinkou jsou potom motorové rošty vhodné i na pevnou desku, tyto motorové rošty lze uložit i do postele např. s bočním úložným prostorem. V dnešní době máme nejpestřejší nabídku motorových roštů na trhu a většina standardních rozměrů je skladem. Námi nabízené motorové rošty také rozvážíme vlastní dopravou, takže můžeme zaručit bezproblémové dodaní v rámci celé ČR,

snadné polohování pomocí motoru (změna polohy zad i nohou),

některé lamelové rošty nabízejí velice široký rozsah polohování a to, až do polohy do sedu,

vhodné pro jedince se zdravotními problémy, pro starší osoby, pro kojící matky, pro osoby upoutané na lůžko.

 

Segmentové rošty

Lamely jsou zde nahrazeny tzv. křidélky (segmenty), které jsou na lamelách ze skleněného vlákna. Touto kombinací lamela-křidélko dochází k tzv. podpružení a ještě větší přilnavosti matrace k roštu.

- umožňují vysoce individuální přizpůsobení matrace,

- umožňují optimální a komfortní podporu Vašeho těla,

- jsou vhodné pro všechny typy matrací,

- nevýhodou je nízká nosnost těchto roštů.

 

Kvalita pouzder lamelových roštů - uchycení lamel je v kaučukových nebo umělohmotných pouzdrech, které jsou z různě kvalitních materiálů, kvalitní pouzdra jsou důležité z důvodu, aby Vám lamelové rošty nezačali brzo vrzat, měli dobrou nosnost a hlavně nepraskali.

 

Jako  www.Rosty.cz jsme byli vždy zaměřeni na lamelové rošty a to jak pevné, polohovací, tak hlavně motorové rošty. Našim cílem byla vždy kompletní a ucelená nabídka, která byla postupně doplňována o další kvalitní zboží, dneska jsme zaměřeni i na matrace a kvalitní postele. Naše firma Vám nabízí korektní a kvalitní zboží a hlavně zákaznicky orientované služby (např. již zmíněná vlastní doprava určená pro lamelové rošty, matrace a postele). Navíc jsme během let nasbírali nesčetně informací, které umíme využit a díky tomu fundovaně poradit. Navíc nabízíme i osobní odběr zboží v našem skladě v Praze. Proto jsme velmi rádi, že se na nás s důvěrou obracíte, za to Vám upřímně děkujeme.

 

Za Rosty.cz Kamil Ševěček kontakt: +420 605 900 100« zpět na seznam článků

Aktuality

25.01 2024

MATRACE SUPER FOX

Nový rok si zaslouží, aby se v našem e-shopu objevily nějaké novinky a co takhle začít velmi oblíbenými matracemi SUPER FOX, konkrétně matrace SUPER FOX VISCO a matrace SUPER FOX BLUE. Jedná se o nejprodávanější matrace českého výrobce Tropica. Nabízíme je za skvělou zvýhodněnou cenu v setu 1+1 a zároveň v nejprodávanějších výškách matrace 20 a 24 cm. Samozřejmostí je velmi jednochá možnost výběru ložné plochy Wellness a Classic a to za pomocí jednoduchého kliku. Matrace jsou velmi kvalitní a cenově velmi dostupné, tak věříme, že si rychle najdou své spokojené zákazníky.

01.12 2023

Black Friday 2023

A je to tady, opět předvánoční nákupy výhodně!!! Sleva BLACK FRIDAY 10 % na celou objednávku. Pro uplatnění slevy zboží vložíte do košíku a pod vyplněním "Dodací údaje" je políčko "Slevový kupón" a tam zadáte: 1234. UKONČENO 04.12.2023 ve 13:00 hod.

Sleva se odečte po odeslání objednávky, v potvrzovacím e-mailu uvidíte již cenu objednávky se započítanou slevou. Pozor slevová akce BLACK FRIDAY je dobrovolná a platí jen, když je zadán Slevový kupón!! Slevu nelze nárokovat ani slevu nelze dodatečně uplatnit. Akce Black Friday 10 % platí od pátku 01.12.23 od 12.00 hod do odvolání.

04.10 2023

Motorový rošt PANTER 42 MOT RADIO

Dovolujeme si Vám představit novinku letošního roku z limitované edice PANTER a to konkrétně motorový rošt PANTER 42 MOT RADIO, který navazuje na velmi oblíbený a prodávaný model motorového roštu ELASTIC 42 MOT RADIO, tento rošt již v naší nabídce nenaleznete. Motorový rošt PANTER 42 MOT RADIO si zachoval konstrukční řešení, kvalitní pohon motoru, bezdrátové ovládání, špičkový design a hlavně precizní kvalitu a zákaznicky příjemnou funkčnost. Hlavní a vyditelný rozdíl oproti předcházejícímu modelu je barva a to nově temná černá.