ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

JAK PEČOVAT O LŮŽKOVINY KLINMAM

Ošetřování přikrývek a polštářů Klinmam.

Doporučení k ošetřování prošívaných přikrývek a polštářů věnujte dostatečnou pozornost, protože na správném ošetřování do velké míry závisí doba životnosti a zachování užitných i funkčních vlastností ložního výrobku, které se projevují v příjemném pocitu relaxace a spokojenosti ze zdravého a posilujícího spánku po celou dobu jejich užívání. 

Abychom dosáhli co nejmenšího opotřebení a co nejdelší novosti prezentovaných ložních výrobků, doporučujeme řídit se následujícími radami při jejich používání a ošetřování:

- Věnujte zvýšenou pozornost ošetřovacím symbolům uvedeným na výrobku a postupujte podle nich.

- Ráno před zastláním postele doporučujeme přikrývku a polštář natřepat a jednou týdně je nechat provětrat za účelem provzdušnění a regenerace plnících vláken.

- Přikrývku doporučujeme prát jednou až dvakrát za rok (pokud nedojde k jejímu mimořádnému znečištění) za použití šetrného pracího a sušícího programu (postupné klesání teploty vody, mírné odstředění a sušení vzduchem v bubnové sušičce) podle zadaných ošetřovacích symbolů.

- Z polštáře, který je většině případů zipový, vyjmeme náplň a pereme a sušíme jenom obal. Řídíme se přitom rovněž danými ošetřovacími symboly.

- Kromě toho, že ložní výrobky se mohou sušit v bubnové sušičce, je možné je sušit na vzdušném místě.

- Přikrývku i polštář ještě za vlhka vytáhneme do původního tvaru a zajistíme, aby náplně přikrývky i obalu polštáře byly rozloženy rovnoměrně.

- Během sušení doporučujeme ložní výrobek obracet a natřepávat.

- Výrobek je možné povlékat – prodlouží se tím intervaly mezi jednotlivým praním.

- Předcházejte možnosti poškození výrobku jinými předměty nebo agresivními látkami.

- Protože základní materiály ložních výrobků jsou v zásadě polyester a bavlna, u kterých v případě požáru vznikají zdraví škodlivé a nebezpečné látky – kouřové zplodiny, uchovávejte výrobek mimo dosah otevřeného ohně a tepelných zdrojů, jejichž teplota odpovídá bodu vznícení těchto materiálů, tj. nejméně 407°C.

Vzhledem k předpokládanému opotřebení prezentovaných ložních výrobků se doporučuje měnit přikrývky po pěti letech, polštáře po třech letech.


« zpět na seznam článků

Aktuality

08.02 2023

Ideálním řešením spaní do malých interiérů je rozkládací postel Duovita

Rozkládací postel Duovita představuje řešení spaní do malých interiérů. Ve dne plní postel funkci sedačky a v noci po roztažení poslouží jako plnohodnotné dvojlůžko.

05.10 2022

Dřevěná postel Lavana

Podzimní novinkou výrobce Ahorn je dvoulůžková postel z masivu Lavana. Pokud hledáte kvalitní masivní postel vyrobenou z masivu, je postel Lavana určena právě Vám.

07.09 2021

Našeptávač platných adres

Velmi si vážíme vaší přízně a důvěry a je pro nás velkým závazkem vám nabízet služby, které vám zlepší radost z nakupování v našem e-shopu. Proto jsme do našeho e-shopu Rosty.cz implementovali "Aktuální našeptávač platných adres". Věříme, že vám tato služba zlepší zadávání adres a hlavně kontrolu platné adresy.